Kompleksinė pamoka vidurinėje grupėje „Gryaznulkos gudrybės. Integruota pamoka „Stebuklų medis“ vidurinėje grupėje Atvira integruota pamoka federalinės valstijos švietimo vidurinėje grupėje

4-5 metų vaikai lanko vidurinę mokyklą ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupė. Tai vidurinis ikimokyklinis amžius, o tai reiškia, kad vaikinai pamažu pradeda ruoštis mokykliniam gyvenimui. Pagrindiniai uždaviniai šiuo laikotarpiu – esamų gebėjimų ugdymas ir sukaupto žinių bagažo papildymas. Norėdami tai padaryti, darželiai veda integruotas ir visapusiškas klases.

Integruotų ir kompleksinių užsiėmimų vedimo vidurinėje ikimokyklinio ugdymo įstaigų grupėje teoriniai pagrindai

4–5 metų vaikas suvokia pasaulis kaip nedalomas. Jis negali išskirti atskiro objekto ir nelaiko jo tik vienos šakos ribose. Pavyzdžiui, ikimokyklinukas negali sakyti, kad skaičiai – iš matematikos, augalai ir gyvūnai – iš išorinio pasaulio pažinimo, raidės – iš skaitymo ar rašymo ir t. sritys, susijusios su konkrečiu reiškiniu ar koncepcija.

Integruotos ir sudėtingos pamokos apima metodus, kuriais siekiama atskleisti konkrečios temos esmę įvairiose veiklose, kurios yra tarpusavyje susijusios ir papildo viena kitą. Pagrindinis bruožas yra tai, kad tema atskleidžiama maksimaliai ir giliausiai, tačiau pamoka tęsiasi kaip įprasta. Dėl tokios įtemptos veiklos didėja vaikų motyvacija mokytis, be to, daugiau laiko lieka pasivaikščiojimams ar žaidimams lauke.

Bendrosios ir integruotos klasės yra dinamiškos ir apima įvairias mokinių veiklas

Bendros savybės ir pagrindiniai skirtumai

Bendri integruotos ir sudėtingos pamokos taškai yra šie:

  • kuriant konkrečią temą;
  • tarpdisciplininių ryšių buvimas;
  • daugiakrypčiai veiksmai;
  • kelių veiklos rūšių derinys (kalbinė, meninė, muzikinė, pažintinė, fizinė).

Tiek integruotose, tiek kompleksinėse klasėse mokiniai aktyviai dalyvauja žaidimo akimirkų pagalba, nes žaidimas yra pagrindinė veiklos rūšis ikimokyklinio amžiaus.

Sudėtinga pamoka gali būti sukurta aplink pagrindinį veikėją, pavyzdžiui, katę. Vaikai gali atlikti įvairias užduotis: pažintines (pokalbis su katinu apie mandagius žodžius), fizines (žaidimas lauke su katinu), skaičiavimo (skaičiuoti, kiek katė turi antenų) ir kt. Pasirodo, užduotis sieja viena tema, bet kiekviena iš jų atlieka savo užduotį. Bet kuri užduotis gali būti naudojama kaip konkursas arba mini žaidimas. Tokių veiksmų įgyvendinimas nelemia žinių sisteminimo ir plėtimo, priešingai nei integruotos pamokos užduotys.

Pagrindinis skirtumas tarp integruotos pamokos ir kompleksinės yra tas, kad jos beveik neįmanoma suskirstyti į komponentus. Ši veikla apima sklandų perėjimą nuo vienos veiklos prie kitos, integruojant skirtingų disciplinų blokus. Pavyzdžiui, pamokoje apie pavasarį gali būti užduočių, skirtų prisiminti kitus metų laikus ir jų ypatybes, o tokios sąvokos kaip gėlės, gyvūnai, paukščiai, oras ir pan. į temą bus įtraukiamos palaipsniui. Tai bus holistinė pamoka, nuo jos labai sunku atskirti atskirą bloką.

Tikslai ir siekiai

Bendras integruotos ir kompleksinės pamokos tikslas yra atskleisti konkrečios temos esmę derinant įvairių rūšių veikla.

Užduotys gali skirtis priklausomai nuo pamokos temos:

  • ugdomasis - įtvirtinti vaikų žinias apie daiktus ar reiškinius, plėsti supratimą apie jų savybes, aktyvinti ir turtinti žodyną, įtvirtinti anksčiau įgytus įgūdžius;
  • lavinti - lavinti atmintį, kalbą, dėmesį, koordinaciją, smulkiosios motorikos įgūdžius gebėjimas reikšti savo mintis;
  • ugdomasis – ugdyti geranorišką požiūrį į žmones, gyvūnus, pagarbą gamtai, gebėjimą bendradarbiauti.

Pamokos tikslai priklauso nuo pasirinktos temos ir studijuojamų dalykų sričių

gudrybės

Norėdami pasiekti tikslus, galite naudoti šiuos vidurinei darželio grupei aktualius metodus:

  • Tikslų nustatymo ir mokinių motyvavimo būdai:
    • komentuodamas veiksmus
    • žaidimo metodai.
  • Aktyvinimas:
    • pokalbis,
    • atspėti mįsles ar galvosūkius,
    • probleminių klausimų nustatymas („kaip jūs tai supratote?“, „paaiškink“, „įrodyk“ ir kt.),
    • veiklos analizė ir išvados.
  • Praktinės veiklos vaikams organizavimas:
    • rodyti nuotraukas,
    • garso įrašų klausymas
    • savarankiškas vaikų užduočių atlikimas.
  • Susidomėjimo palaikymas:
  • Vertinimo metodai:
    • pagirti,
    • bendras pamokos rezultatų aptarimas,
    • abipusė vaikų pagalba.

Klasėje, kurioje dalyvauja ikimokyklinukai, matomumas vaidina svarbų vaidmenį

Metodiniai kompleksinės ar integruotos pamokos organizavimo metodai taip pat gali būti: psichinis požiūris, netikėtumo akimirka, padrąsinimas, paaiškinimas, nuoroda, meno žodis ir kt.

Kaip vesti integruotą ir visapusišką pamoką vidurinėje grupėje

Skirtumai tarp integruotos ir išsamios pamokos pradeda ryškėti jau pasiruošimo etape. Jei temos esmę galima atskleisti per nuoseklią veiklą, tuomet reikėtų rinktis kompleksinė pamoka. Norėdami jį paruošti, jums reikės:

  1. Pasirinkite bendrą temą pagal vaikams jau pažįstamą medžiagą, pavyzdžiui, „Pavasaris“.
  2. Pasirinkite siauresnę temą (ar konkretų personažą), kad organizuotumėte ikimokyklinukų veiklą aplink ją. Pavasario temos rėmuose tai galėtų būti užsiėmimai „Meškiuko žadinimas“, „Snieguolės nuotykiai“ ar „ Linksmi žaidimai pavasario pievoje“ ir kt.
  3. Sugalvokite vaikų veiklos organizavimo užduotis, kurias vienija pasirinkta tema. Pavyzdžiui, jei pasirinkta tema „Snieguolės nuotykiai“, tuomet į pamoką galite įtraukti tokias užduotis kaip paveikslėlių, vaizduojančių šį augalą, peržiūrą arba pakviesti vaikus patiems nupiešti gėlę, žaidimą „Kas greitesnis“. “, kurio metu renka putinus iš popieriaus į krepšelius arba mokosi dainelės.

Integruotos pamokos paruošimas užtruks daugiau laiko. Norėdami jį organizuoti, turite pasirinkti temą, apie kurią vaikai jau turi idėją, ir išsamiai apgalvoti pamokos schemą. Tam galite naudoti intelektualiąją kortelę. Tai yra metmenys, kuriuose yra visi temos tyrimo aspektai. Pagrindinis žodis yra centre. Visos kitos temos sąvokos yra centrinio termino atšakos. Tokio žemėlapio pagalba lengviau imituoti ir vesti pamoką.

Pavyzdžiui, integruotos pamokos tema „Žiema“ pagrindinė koncepcija bus „Žiema“, ji yra centre. Šakos bus žodžiai, atskleidžiantys sezono esmę, pavyzdžiui, šilti drabužiai, sniego senis, snaigės, Naujieji metai ir tt Schema gali būti papildyta neribotą laiką, tačiau reikia atsiminti, kad pamoka neturėtų būti ilga. Dažnai integruotos klasės, kombinuotos bendra tema, pereikite per seriją. Gali paruošti reikalinga medžiaga ir pamokos pabaigoje su vaikais pasidarykite tokį minčių žemėlapį.

Iš anksto sudarytas minčių žemėlapis padės sutvarkyti informaciją tam tikra tema

Būdami 4-5 metų ikimokyklinukai rodo ypatingą smalsumą viskam, kas juos supa, išmoksta bendrauti su išoriniu pasauliu. Išsamios ir integruotos klasės vidurinė grupė leidžia išplėsti vaikų žinių apie daiktus ratą, sužinoti apie jų paskirtį ir ypatybes ir įtraukti žaidimus, pratimus ir užduotis, kurios prisideda prie ikimokyklinio amžiaus vaikų kalbos, mąstymo ir kūrybinių gebėjimų ugdymo.

Įvairių dalykų integruotų ir kompleksinių užsiėmimų temos

Integruoti ir išsamūs užsiėmimai gali būti vedami iš įvairių dalykų:

  • Per matematikos klasė pavadinimu „Zuikiai išėjo į pievelę“ su vaikais galite kartoti sąvokas „daug“ ir „mažai“, suskaičiuoti gyvūnų ausis, letenas ir kitas kūno vietas. Pamoka „Namo statyba“ supažindins vaikus su naujomis geometrinėmis formomis. Įdomi integruota pamoka gali pasirodyti remiantis garsiomis pasakomis, pavyzdžiui, „Višta Ryaba“, kur visi veikėjai susideda iš geometrinių formų ir yra aiškiai parodyti.
  • Kalbos ugdymas vyksta klasėje, kur tiriamos ir lyginamos žmonių ir gyvūnų kūno dalys („Letenos ir rašikliai“), aprašomi daiktai ir veiksmai („Mano diena“).
  • Klasėje visame pasaulyje galite mokytis vaisių ir uogų („Uogienės virimas“) arba gyvūnų rūšių („Eiti į zoologijos sodą“), augalus („Pasivaikščiojimas miške“).
  • Muzikiniai integruoti ir kompleksiniai užsiėmimai gali būti skirti pasiruošimui šventei, ir tai nebūtinai yra gerai žinoma Naujieji metai arba kovo 8 d., galite surengti pamoką, skirtą tėčio dienai arba smaližių dienai.

Klasėje vaikai gali susipažinti su įvairiomis žmogaus veiklos sritimis.

Laiko planas ir pamokos struktūra

4–5 metų vaikai gali išlaikyti savo dėmesį ne ilgiau kaip 15–20 minučių, į tai reikia atsižvelgti ruošiantis ir vedant pamoką. Integruotų ir kompleksinių užsiėmimų atveju, kai užsiėmimai nuolat keičia vienas kitą, bendras vedimo laikas gali būti 30-35 min.

Išsamios matematikos pamokos struktūra gali būti tokia:

  1. Pasisveikinimas, požiūris į darbą, anksčiau nagrinėtos medžiagos kartojimas, pavyzdžiui, žaidimas „Kas pasikeitė“, kad būtų galima palyginti objektų plotį ir ilgį (nuo 3 iki 5 min.).
  2. Pažintis su nauja tema, pavyzdžiui, stačiakampio objekto ilgio ir pločio matavimas naudojant įvairiaspalves juosteles (ateityje galite tai apsunkinti liniuote ar matavimo juostele) (5–7 min.).
  3. Savarankiškas vaikų atlikimas panašią užduotį (7-10 min.).
  4. Išmoktos medžiagos apibendrinimas žaidimo „Kas ilgiau“ metu (5-7 min.).
  5. Apibendrinimas (3-5 min.).

Svarbų vaidmenį vedant pamoką vaidina vaikų nusiteikimas darbui.

Integruotos pamokos struktūra apie metų laiką pagal struktūrą gali būti tokia:

  1. Pradėti dirbti (žaidimas palyginti pasirinktą su trimis kitais sezonais) (3-5 min.).
  2. Pasakos apie sezoną skaitymas (5-7 min.).
  3. Žaidimas pagal skaitytą pasaką (3-5 min.).
  4. Apibendrinimas, veikėjų aptarimas, koliažo kūrimas tema „Žiema“ ir kt. (5-7 min.).

Pamokos santrauka

Pamokos plane turi būti ši informacija:

  • pamokos tikslas;
  • užduotys;
  • reikalingos medžiagos;
  • pamokos eiga.

Įspūdingiausias komponentas yra pamokos eiga. Jame aprašomos 3 dalys, kurios sudaro bet kurią pamoką:

  1. Įžanga - nurodinėjama darbui, pamokos tema ir tikslas.
  2. Pagrindinis – yra pagrindinės užduotys, kurių metu yra įgyvendinami tikslai ir uždaviniai.
  3. Finalas – apibendrina veiklą.

Įvadinę dalį (3-5 min.) sudaro 3 taškai:

  • organizacinis (vaikų dėmesio pritraukimas, drausmės taisyklių priminimas ir pan.);
  • įdomus (pasakos veikėjo pasirodymas, mįslės užminimas ir pan.);
  • pamokos tikslo pranešimas.

Pagrindinę dalį (20-25 min.) sudaro žaidimai ir užduotys tam tikra tema.

Jei mokytojas pastebėjo, kad vaikai pavargo, į pamokos eigą galite įtraukti kūno kultūros užsiėmimą atitinkama tema.

Paskutinę dalį (3–5 min.) sudaro:

  • užduočių apibendrinimas, prisiminimas ir aptarimas;
  • vaikų vertinimas bendrai ir pagal vardą (jaunesniame ikimokykliniame amžiuje nurodome tik teigiamus taškus);
  • sukurti palankią aplinką, kuri kelia norą vėl ateiti į tokią veiklą (žaidimas ar daina, patarimai, rekomendacijos ir pan.);
  • pereiti prie kitos veiklos.

Lentelė: išsamios pamokos vidurinėje grupėje santraukos pavyzdys

vardas„Kelionė į stebuklingą emocijų pasaulį“
TikslasSupažindinti vaikus su emocijų rūšimis ir išmokyti juos atskirti.
Užduotys
  • Kuriama:
    • ugdyti gebėjimą naudoti išraiškingas priemones: intonaciją, veido išraiškas, gestus;
    • lavinti vaizduotę.
  • Švietimas:
    • išplėsti žodyną;
    • įtvirtinti intonacijos žinias.
  • Švietimas:
    • mokyti vaikus reaguoti;
    • ugdyti empatijos jausmą;
    • ugdyti tarpasmeninius įgūdžius.
Reikalingos medžiagos
  • Garso įrašai;
  • tapetai ir flomasteriai;
  • gėlės paveikslas su dviem emocijomis (liūdesys ir džiaugsmas), pavaizduoti iš skirtingų pusių;
  • žaislai;
  • kortos, kuriose vaizduojamos įvairios emocijos (džiaugsmas, pyktis, ramybė ir kt.).
Pamokos eigaMokytojas sveikina vaikus:
  • Sveiki vaikai,
    Merginos ir berniukai.
    Kokie visi gražūs
    Protingas ir stiprus!
    Nagi, visi susėsk ratu,
    Į mūsų žalią pievą.
    Pažiūrėk į kaimynus
    Tu su jais pasikalbėsi.
    Kas čia gražus?
    Kas čia mieliausias?
    Visi mes gražūs
    Visi mes mieli!

V .: Šiandien keliausime po stebuklingą emocijų šalį. Ar visi elgsis gerai? Niekas nerėks, garsiai tryps, neplos ir neverks? Tada eime! Ir skrisime į stebuklinga žemė ant šio skraidančio kilimo. Bet aš nežinau, kaip ten patekti, todėl dabar pas mus ateis geras nykštukas, jis parodys mums kelią.
Pasirodo nykštukas, pasisveikina su vaikais, pasodina visus ant kilimo, o pats atsisėda priešais.
Garso įrašymas įjungtas.
V .: Jau artėjame prie emocijų šalies. Žiūrėkite, vaikinai, mes nusileidžiame Smešinkos proskynoje. Šioje proskynoje visi šypsosi ir linksminasi. Kaip šitas. (Rodo nuotrauką su juokinga šypsenėle).
O dabar visi keliamės ratu, susikimbame už rankų ir žiūrime į saulę. Visi šypsokimės saulei! Saulėta-saulėta, kuo greičiau ateik pas mus, paglostyk skruostus.
Gnome: Puiku, vaikinai, dabar aš taip pat noriu smagiai praleisti laiką su jumis.
V .: Kokie mes geri, linksmi ir džiaugsmingi. Bet atrodo, kad ne visi.
Tinka maistui.
V .: O, koks piktas ežiukas. Štai vienas. (Rodo piktą šypsenėlę).

  • Gyveno taip, buvo piktas ežiukas,
    Išgąsdino visus adatomis,
    Jis su niekuo nedraugavo.
    Ir atsisėdo po medžiu.
    Taigi jis buvo piktas – fyr-fyr-fyr!
    Ir supyko – eglė-eglė-eglė!
    Jis niurzgėjo – pšš-pšš-psšš!
    Ir šaukė – pšš-pšš-pšš!
    Kaip baisu – rrrr!
    Nusiramink, mielas ežiuke,
    Taigi draugų nerasite.
    Stipriau sugniaužkite kumščius
    Išvaryk pyktį!
    Jei esi labai piktas,
    Pykti ant ko nors
    Suspauskite rankas, užmerkite akis (vaikai sugniaužia kumščius)
    Ir tyliai pasakyk:
    „Esu ramus, neverkiu,
    Ir aš nespardžiu kojomis.
    Ir aš nesupyksiu
    Pyktis visai nepadės!" (suspausti kumščius, smūgis)
    Kartu suskaičiuojame iki penkių
    Ir ilsėkitės ramiai:
    Vienas du trys keturi Penki!
    Reikia tylėti.

Nykštukas ir vaikai atsigula ant kilimėlio.
IN.:

  • Visi ramiai atsigulė
    Pailsėjo, pamiegojo.
    Bet laikas pabusti
    Atsistok, šypsokis!
  • Liūdnas lokys sėdi proskynoje,
    Meška pavargo, meška nori pas mamą.
    Meška, meška, nenuobodu
    Geriau žaisk su mumis!

Nykštukas: Padainuokime dainą apie lokį kartu?
Jie dainuoja dainą „Clumsy Bear“, daro judesius.
Gnome: Uras, lokys linksmas! Bet žiūrėk, čia gėlė. Jis taip pat liūdnas. Gėlė, kodėl tu liūdi? Sako, kad jam liūdna, nes neturi draugų.
K: Ar nudžiuginsime jį? Nupieškime jam linksmų draugų?
Visi sėdi ant grindų ir ant didelio tapeto gabalo piešia gėles su šypsenomis.
Gnome: Žiūrėk, vaikinai, gėlė dabar linksma.
Toliau skridome per Emocijų šalį.
Visi susėda ant kilimo, priekyje – Nykštukas.
Muzika įsijungia.
V .: Vaikinai, mes atvykome. Pažiūrėk į mūsų nykštuką, koks jis ramus. Taip (rodo ramų besišypsantį veidą).

  • Mūsų nykštukas šiandien anksti atsikėlė,
    Ir saldžiai išsitempė.
    Ramios nuotaikos
    Jis tikriausiai pabudo.
    Jis turi ramybę
    Jis vaikšto lengvai
    Žinoma, jam viskas gerai.
    Nors jis ir nesišypso.
    Mums malonu būti šalia nykštuko,
    Mums patinka su juo kalbėtis
    Mes nenorime grįžti
    Išeik iš šios istorijos.

V .: Nykštukas lieka čia, pasakų emocijų šalyje, o mums laikas skristi namo. Lipkite ant mūsų skraidančio kilimo.
Įsijungia muzika, vaikai sėdi ant kilimo.
V .: Na, o kol skrendame ant kilimo, dar kartą prisiminkime emocijas, kurias sutikome šiandien. Viską parodykime (parodykime).
Smagu, kad padėjome ir meškiukui, ir gėlytei, ir ežiukui, taip pat sutikome nykštuką, ar ne? Visi tokie geri bičiuliai. (Paryškina aktyviausius).
Na tai viskas.

  • Ant kilimo skridome
    Visos emocijos žinomos.
    Taip, vaikai, gerai padaryta,
    Drąsus ir drąsus!

Nuotraukų galerija: kortelės su emocijų vaizdais

Ramus jaustukas demonstruoja sklandų emocinį foną
Piktas jaustukas išreiškia neigiamas emocijas
Šypsenėlė liūdna, nes neturi draugų, linksma šypsenėlė rodo džiaugsmą ir malonumą.

Kaip pravesti paskutinę integruotą ir išsamią pamoką

Baigiamoji integruota arba kompleksinė pamoka vyksta pabaigoje mokslo metai. Pagrindinė tokios pamokos užduotis turėtų būti apibendrinti ir įtvirtinti vaikų įgytas žinias per visus metus. Ši užduotis yra labai plati, todėl pamoka apima didelis skaičius veikla. Paskutinės pamokos trukmė neturėtų viršyti įprastos. Jo struktūra ir sudėtingumo lygis neturėtų skirtis.

Patogiau baigiamąją kompleksinę pamoką organizuoti kelionės per stotis forma, kur vaikams bus pateikiamos įvairios užduotys (pvz., „Stebuklinga kelionė į mišką“). Paskutinę integruotą pamoką galima atlikti žaidimo forma vaikams žinomoje pasakoje, kurios herojais jie kurį laiką taps, o vėliau padėti veikėjams atlikti užduotis (pvz., „Ieškant magijos krūtinė").

Pasakos veikėjo atėjimas į grupę padės išlaikyti vaikų susidomėjimą visos pamokos metu.

Be kita ko, baigiamosiose pamokose ugdomas grupės ugdytinių vienybės jausmas, santarvė, mokoma vaikus veikti sutartinai.

Susiję vaizdo įrašai

Mokytojui, ruošiančiam kompleksinę ar integruotą pamoką, patartina susipažinti su kolegų patirtimi šioje srityje. Žemiau esantys vaizdo įrašai padės.

Vaizdo įrašas: integruota pamoka apie pažintinės veiklos ugdymą vidurinėje grupėje

Vaizdo įrašas: integruota kalbos ugdymo pamoka vidurinėje grupėje

Vaizdo įrašas: išsami pamoka apie matematinių vaizdų formavimą vidurinėje grupėje

Vaizdo įrašas: išsami muzikos pamoka vidurinėje grupėje

Kompleksinių ir integruotų užsiėmimų vedimo forma gali būti skirtinga, tačiau bet kurioje iš jų galite atskleisti vaikų potencialą ir suformuoti reikiamus įgūdžius. Kruopštus mokytojo pasiruošimas pamokai garantuoja atkaklų ikimokyklinukų susidomėjimą kuriama medžiaga, teigiamą motyvaciją ir pasitikėjimo santykiai auklėtojui.

Programos turinys:

Edukacinės užduotys:

  • Toliau supažindinkite vaikus su rusų liaudies ir autorių pasakomis.
  • Išmokyti vaikus atspėti mįsles remiantis pasakų personažų aprašymu ir palyginimu.
  • Išmokyti vaikus perteikti tinkamas emocijas muzikiniuose ir žaidimuose, vaizdinėje veikloje.
  • Stiprinti gebėjimą išlaikyti taisyklingą laikyseną piešiant.

Kūrimo užduotys:

Toliau ugdyti vaikų kūrybinį suvokimą, mąstymą, atmintį, vaizduotę; įvaizdžiui įkūnyti naudoti gerai žinomas išraiškingas priemones (veido mimiką, gestus, intonaciją).

Edukacinės užduotys:

Ugdyti emocinį suvokimą, meilę rusų liaudies ir autorinėms pasakoms; noras padėti, draugiški santykiai.

Preliminarus darbas:

Pažintis su rusais liaudies pasakos„Teremok“, „Ropė“, „Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška“, „Maša ir lokys“, „Zajuškinos trobelė“.Angliška pasaka „Trys kiaulytės“ S. Michaalkovo apdirbime.

Medžiagos ir įranga:

  • krūtinė;
  • Žaislų rinkinys (kolobok, teremok, vilkas ir septyni vaikai, višta ryaba, 3 kiaulės);
  • Iliustracijos pasakoms: „Ropė“, „Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška“, „Zajuškinos trobelė“, „Maša ir lokys“;
  • Iliustracijos, kuriose vaizduojamas gaidys, zuikis, meška, lapė);
  • Spalvoti pieštukai (kiekvienam vaikui);
  • Grotuvas;
  • Garso įrašai;
  • Laiškas iš „Pasakų miesto“;
  • Kaukės pagal vaikų skaičių (zuikis, meškiukas, lapė).

Pasakiškos kelionės pradžia:

Vaikų veikla yra bendraujanti.

Mokytojas atneša grupei laišką.

Vaikinai, į mūsų grupę atkeliavo laiškas iš „Pasakų miesto“. Atsiverčiam ir paskaitom kas ten parašyta? Mokytojas atidaro laišką.

Vaikinai, čia rašoma, kad pasakų mieste atsitiko bėda, visi pasakų veikėjai susimaišė ir vedlys prašo mūsų padėti jiems patekti į jų pačių pasaką. Ar galime jiems padėti, vaikinai? (Atsakykite vaikams).

Ką manote ir į ką galite vykti į kelionę? (Vaikų atsakymai). Ir važiuosime traukiniu, bet ne paprastu, o stebuklingu! Vaikinai, ar esate pasiruošę leistis į pasakišką kelionę? (Atsakykite vaikams).

Tada, prašau, sekite mane ir mes leisimės į pasakišką kelionę smagiu traukiniu!

Skambant „Traukinio“ muzikai iš Tatjanos Suvorovos kolekcijos, vaikinai su mokytoja leidžiasi į kelionę.

1 stotelė „Skrynia su mįslėmis“.

Ant stalo yra skrynia.

Vaikinai, pažiūrėkite, kokia graži krūtinė mus pasitinka! Bet jis užrakintas ir jo negalima atidaryti. Ir aš žinau paslaptį – tau ir man reikia įminti mįsles ir tada atsivers stebuklinga skrynia! (Mokytojas užmeta vaikams mįsles, vaikinai spėlioja, o po kiekvieno spėjimo mokytojas išima iš krūtinės spėliojimo žaislą).

Kur ir kada tai atsitiko?

Pelė sumušė auksinį kiaušinį.

Senelis sielvartavo. O močiutė buvo liūdna.

Tiesiog suskambo... (vištienos ryaba)

Tik ožka uždarė duris

Čia jau yra alkanas žvėris...

Kiekvienas vaikinas žino pasaką,

Šis… (vilkas ir septynios jaunos ožkos)

Jis paliko senelį

Jis paliko savo močiutę.

Pati apvali, rausva pusė,

Ir vadinasi... (kolobokas)

Jis nėra nei žemas, nei aukštas

Ir neužrakintas

Viskas iš rąstų iš lentų

Stovi lauke... (teremok)

Pilkas vilkas vijosi brolius

Nė vienas iš jų nepateko į jo gniaužtus.

Gyvenk laimingai, juokiesi garsiai

Jų namuose... ( trys paršeliai)

Kokie jūs geri bičiuliai, atspėjote visas mįsles. Bet mums reikia eiti toliau.

.

Skambant „Traukinio“ muzikai, vaikinai atsistoja už mokytojo ir juda toliau.

2 stotelė "Tęsti istoriją".

Vaikų užsiėmimai – bendraujantis, skaitymas grožinė literatūra.

Ant stalo yra iliustracijos pasakoms.

Vaikinai, mūsų turimas traukinys nėra paprastas, todėl ir stotelės nėra paprastos. Šioje stotelėje mes atliksime tokią užduotį: aš pradėsiu pasaką, o tu tęsi.

Pedagogas: Jie traukia, traukia ...

Pedagogas: Aš sėdžiu aukštai ...

Pedagogas: nesėdėkite ant kelmo...

Pedagogas: negerk brolio iš balos ...

Pedagogas: kiškis pastatė trobelę ...

Kokie jūs geri bičiuliai, kiek daug pasakų žinote! Bet mums reikia eiti toliau.

Vaikų veikla – motorinė, muzikinė ir meninė, žaidimai.

Skambant „Traukinio“ muzikai, vaikai atsistoja už mokytojo ir juda toliau.

3 stotelė „Stebuklingos transformacijos“.

Vaikų užsiėmimai – žaidimai, motoriniai, komunikaciniai.

Ant stalo yra kaukės.

Šioje stotelėje mes su jumis šiek tiek pažaisime ir pavirsime pasakų herojais.

Pavirskime vaikinai pasakų herojais? (Atsakykite vaikams).

Tada: vienas, du, trys – paverskite vaikus meškomis! (Vaikinai užsidėjo kaukes)

Mokytojas skaito eilėraštį ir visi kartu atlieka judesius pagal tekstą:

Meška klaidžioja po mišką

Tai eina nuo ąžuolo iki ąžuolo.

Jis randa medaus įdubose ir įsideda į burną.

Laižo letenėlę

Saldi šleivapėdė.

Ir bitės skrenda

Meška nuvaroma.

(Eilėraštis kartojamas 2 kartus, po kiekvieno sakinio auklėtojos paaiškinimas).

Koks puikus žaidimas jūs, vaikinai! Kokius gerus jauniklius turėjome! Dabar: vienas, du, trys - paverskite jauniklius vėl vaikais (vaikai nusiima kaukes ir padeda jas ant stalo).

O dabar pavirsime mažais zuikiais. Vienas, du, trys – paverskite vaikus triušiais! (vaikinai užsidėjo zuikio kaukes).

Zuikis šoko per mišką

Zuikis ieškojo maisto.

Staiga prie zuikio viršuje

Ausys pakilo kaip strėlės.

Pasigirsta tylus ošimas

Kažkas sėlina per mišką.

Kiškis painioja pėdsakus

Bėga nuo bėdų

Jis pašoko į šoną ir apsisuko.

Ir susirangė po krūmu

Kaip baltas rutulys

Kad niekas nerastų.

Kaip gerai mes žaidėme su jumis! O dabar: vienas, du, trys – paverskite triušius atgal į vaikinus (vaikinai nusiima kaukes ir padeda ant stalo).

O dabar, vaikinai, pavirsime į gudrią lapę. Vienas, du, trys - paverskite vaikinus lapėmis! (Vaikai dėvi kaukes).

Lapė turi aštrią nosį

Ji turi pūkuotą uodegą

Kailinis raudona lapė

Neapsakomas grožis.

Lapė vaikšto aplinkui

Glosto pūkuotą kailinį.

Esu paukščių medžiotojas

Esu viščiukų gaudymo meistras

Kai pamatysiu, sėlinsiu

Ir aš tyliu.

Po to, kai šokau ir griebiu

Nuvesiu vaikus pas audinę.

Gerai, vaikinai, o dabar: vienas, du, trys - paverskite voveraites vėl vaikais (vaikinai nusiima kaukes ir padeda ant stalo).

Ar jums patiko būti pasakų personažais? Puiku vaikinai! Bet mums reikia paskubėti.

Vaikų veikla – motorinė, muzikinė ir meninė, žaidimai.

Skambant „Traukinio“ muzikai, vaikai sėda į traukinį ir važiuoja.

4 stotelė "Pasakų dirbtuvės"

Vaikų veikla yra komunikacinė, produktyvi, muzikinė ir meninė.

Ant stalo – paveikslėliai, su nebaigtu pasakų personažų atvaizdu, spalvoti pieštukai. Mokytoja atkreipia vaikų dėmesį į žaislą „zuikis“.

Vaikinai, kas mus pasitinka? (Vaikų atsakymas). Vaikinai, zuikis kažkodėl verkia.. Paklauskime jo, kas atsitiko? (Vaikų atsakymas). Zuikis "pasako" mokytojai, kas atsitiko.

Vaikinai, zuikis man pasakė, kad pasakas piešęs dailininkas pamiršo užbaigti kai kuriuos personažus ir dabar vaikinai negalės perskaityti daug naujų pasakų. Padėkime zuikiui užbaigti pasakų personažus? (Vaikų atsakymas).

Ant stalo yra paveikslėliai su herojais ir spalvotais pieštukais, mokytojas kviečia vaikus pasirinkti paveikslėlį su pasakos herojaus atvaizdu ir sėsti prie stalo jį užbaigti. (Mokytoja pirmiausia su vaikinais aptaria, ką reikia užbaigti kiekvienam veikėjui. Ore visi kartu parodo, kaip apdailinti ausis, uodegą, akis, nosį).

Vaikinai atlieka užduotį skambant ramiai V. Daškevičiaus muzikai „Ateik pasaka“.

Mokytojas (jei reikia) padeda kiekvienam vaikui susidoroti su užduotimi.

Pažvelk į zuikį, vaikinai tau padėjo ir taip puikiai nupiešė visus pasakų personažus!

Vaikai, ar jums patiko Pasakų miestas? (Vaikai atsako)

Bet jūs ir aš turime grįžti. Palikime pasakų herojus zuikiui, atsisveikinkime su juo ir grįžkime į Darželis.

Vaikų užsiėmimai – motoriniai, muzikiniai ir meniniai, žaidimai .

Skambant „Traukinio“ muzikai, vaikinai „iškeliavo“.

Pasakiškos kelionės pabaiga.

Vaikų veikla yra bendraujanti.

Grįžęs „į darželį“, mokytojas klausia vaikų:

Kur mes buvome šiandien?

Kaip mes ten atsidūrėme?

Kokias istorijas pasakojome?

kas tau patiko labiausiai?

Mokytoja giria vaikus ir sako, kad pasakų veikėjai dėkoja vaikams už pagalbą ir dovanoja šias stebuklingas kaukes.

Naudotos knygos:

1. Gricenko Z.A. „Pasakyk vaikams pasaką“ M: Linka-Press, 2003 m

2. Gricenko Z.A. „Padėk savo širdį skaitymui“ M: Apšvietimas, 2003 m

3. Kondrykinskaya L.A., Vostrukhina T.N. „Grožinė literatūra ugdant vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikų kūrybinius gebėjimus“. Užsiėmimai, laisvalaikis, žaidimai Maskva, 2006 m

4. Streltsova L.E. „Literatūra ir fantazija“ M: Švietimas, 1992 m

5. Tsarenko L.I. „Nuo vaikiškų eilėraščių iki Puškino baliaus“ M6Linka-Press, 1999 m.

Kadangi buvo gerų meškų, o dabar: atsuk vieną, antrą, tris meškas ir vaikus atgal. aš)

ne visas pasakas išsaugojome su tavimi

Savivaldybės biudžetinė švietimo įstaiga

70 vidurinė mokykla

Atvirumo santrauka

integruota pamoka

vidurinėje grupėje

Tema: „Kelionė į pasaką“

Pedagogas:

Aldoshina E.S.

Lipeckas, 2015 m

Programos turinys:
Pažinimas:
1. Išmokyti susieti skaičių su objektų skaičiumi;
2. Suteikti žinių apie metų laikus (žiema, pavasaris, vasara, ruduo);
3. Išmokyti grupuoti objektus pagal pagrindines jų savybes.

Grožinės literatūros skaitymas: mokyti vaikus naudojant vaizdinį
meno kūrinio medžiagą, atpažinti ją ir dalyvauti
pokalbyje ir diskusijoje.
Sveikata:
1. Lavinti pagrindinius psichikos procesus – atmintį, dėmesį, perkeltinę
mąstymas;
2. Lavinti akių motorines funkcijas, žvilgsnio fiksavimą, smulkiąją motoriką
rankos (korekcinis darbas).
Socializacija: ugdyti elgesio kultūrą ir gebėjimą atlikti
paskirta užduotis.
Medžiagos ir įranga: geometrines figūras, namas - Teremok,
paveikslėliai, kuriuose vaizduojami gyvūnai, minkštieji moduliai.
Metodai, kaip vadovauti vaikų veiklai GCD:
1. Tikslų išsikėlimo ir vaikų veiklos motyvavimo technikos:
komentavimas, bendravimo žaidimas.
2. Vaikų veiklos aktyvinimo būdai: pokalbis, kūryba
ugdyti aplinką, mįsles, kurti probleminę situaciją,
analizė ir išvados.
3. Vaikų praktinės veiklos organizavimo būdai: Rodyti
nuotraukos, komentavimas, produktyvi veikla.
4. Susidomėjimo vaikais palaikymo būdai: pasirinkimo situacija,
kūno kultūros minutė, muzikinis akompanimentas, tipų kaitaliojimas
vaikų veikla.
5. Vertinimo ir įsivertinimo metodai: padrąsinimas, bendras ryžtas su
produktyvios vaikų veiklos kokybės mokytojas ir vaikai,
abipusė vaikų pagalba.
Aplinkos OA organizavimui ir vykdymui sukūrimas: magnetinis
lenta, gyvūnai, muzikinis akompanimentas, geometrinės figūros, namas-Teremok,
minkštieji moduliai, vedlio laiškas.
Vaikų veiklos rūšys OD:
Komunikabilus.
Darbo.
Kognityvinis tyrimas.
Produktyvus.
Muzikinis ir meninis.
Sveikata.
Grožinės literatūros skaitymas
Tikėtini Rezultatai:
 Ugdyti mokinių domėjimąsi matematika ir aplinka
pasaulis;
 Vaikų gebėjimas veikti savarankiškai;
 Emocinio reagavimo veiklos ir bendravimo demonstravimas
su suaugusiais ir bendraamžiais;
 Dorovinių savybių ugdymas;
 Gebėjimas spręsti intelektines ir asmenines problemas;
 Universalių prielaidų formavimas mokymosi veikla;
 Žodyno plėtimas ir aktyvinimas.

Vaikų veiklos vertinimo kriterijai ML:
1. Vaikas užduoda klausimą.
2. Aktyviai dalyvauja produktyvioje veikloje.
3. Rodo savarankiškumą.
4. Teikia pagalbą savo bendraamžiams.
5. Užjaučia.
6. Emociškai reaguoja.
7. Pavaldinių motyvai.
8. Rodo tvirtą valią.
9. Argumentuoja vertinimą.
OD planas
1. Įžanginė dalis:
Probleminės situacijos kūrimas.

Tikslo apibrėžimas.
Analitinė apklausa, išvados.
2. Pagrindinė dalis:
Pokalbis
Mįslės
Darbas su magnetine lenta
Vizualinė gimnastika
Planavimas.
Gamyba
3. Paskutinė dalis:
Vaikų veiklos ir savigarbos vertinimas.
Apibendrinant OD.
OD trukmė
2 minutės
15 minučių
3 min.
20
min.
Edukacinės veiklos eiga
OD dalių turinio sritys
1. Įvadinė dalis.
Probleminės situacijos kūrimas.
Motyvo kūrimas vaikų veiklai.
Tikslo apibrėžimas.
Pokalbis apie laukinius ir naminius gyvūnus, apie metų laikus, skaitant laišką iš
burtininkas. Sulankstomos geometrinės figūros.
Apklausos analizė, išvados.
K. Vaikinai, šiandien aš nuėjau į darželį su tokia gera nuotaika!
Šiandien yra pirmoji žiemos diena, vadinasi, netrukus ateis Naujieji metai!
globėjas: Vaikinai, su kokia nuotaika šiandien atėjote į darželį?
Vaikų atsakymai
K. Ir mes tai patikrinsime dabar. Paskaitysiu eilėraštį ir siūlau užbaigti judesius. Susikibkime rankomis ir sudarykime didelį ratą.
Mokytojas kartu su vaikais, susikibęs rankomis salės viduryje,
suformuoti ratą – „saulė“.
globėjas skaito eilėraštį ir kviečia vaikus atlikti judesius.
« Draugas dešinėje ir draugas kairėje.
Tu esi mano draugas, o aš tavo draugas.
Linkiu tau gero šiandien!
Tu linki man gero šiandien!
Jei bus sunku, aš padėsiu!
Apkabinkime tave
Ir pakilti virš žemės
Sujunkime širdžių šilumą
Ir mes tapsime viena saule!
Pedagogas: Taip vienas kitam suteikėme šilumos, tapome malonesni ir
draugiškesnis. Ar tavo nuotaika pasikeitė?
Vaikai atsako.
K. Taip, dabar matau, kad tavo nuotaika gerokai pagerėjo.
Klausimas: Ar jums patinka keliauti? (Taip)
– Tada noriu pakviesti jus į įdomią kelionę per pasakas. Galime būti ten, jei užsimerksime ir pasakysime stebuklingus žodžius: (Snip-Snap-Snure-Bure)

(muzika, šviesos efektas)

Vaikinai, aš pavirčiau fėja. Aš turiu stebuklinga lazdele. Dabar pamojuosiu lazdele ir atsidursime stebuklingoje proskynoje.
V: O! Kur mes esame?
Ir atsidūrėme figūrų proskynoje.
Kokios figūros? (vaikų atsakymai).

Kokios figūros? Kaip vienu žodžiu pavadinti šias figūras?

(geometrinis).
Patekti pasaka, reikia atlikti užduotį, susumuoti visas figūrėles pagal ženklus (spalvą, formą). Matyt, čia piktasis burtininkas išdaigą, viską sumaišė. Pasiskirstykime į dvi komandas. Pirmoji komanda sudeda gabalus į apvalią dėžutę apvali forma. Antroji komanda įdeda raudonas figūrėles į raudoną langelį.

Dabar vėl sandariai užmerkite akis ir pakartokite po manęs:
- „Vienas, du, trys - pasakoje
patekti!"
Ir kuri? Štai užuomina:
Stovi lauke Teremok.
Jis nėra žemas, ne aukštas.
Kaip manai, kokia mes esame pasaka
pataikyti? (Teremok)
Prabėga pelė
(žaislas). Mačiau teremoką
sustojo ir klausia: Terem-
teremok! Kas gyvena salėje?
Stebuklingas balsas sako:
„Teremok“ atidarys duris

mano užduotys!

Vaikinai, ar esate pasiruošę atlikti užduotis?

Ar esate pasirengęs padėti pelei?
1 pratimas.„Metų laikų paslaptys“
Atidarau inkstus
Žaliuose lapuose
Aprengiu medžius
laistysiu pasėlius.
Pilnas judesio.
Mano vardas... (Pavasaris)

Esu austa nuo karščio
Su savimi atsinešu šilumą.
Aš šildau jūrą.
„Plauk!“ kviečiu.
Ir meilė už tai
Jūs visi esate aš. Aš -... (Vasara)

Sniegas ant laukų, ledas ant upių.
Pūga vaikšto, kada tai įvyksta?
(Žiema)
Atnešu derlių
Vėl pasėju laukus
Siunčia paukščius į pietus
Nurengiu medžius
Bet pušų neliečiu
Ir Kalėdų eglutės. Aš - ... (Ruduo)
– Kiek sezonų? (Keturi.)
Pavadinkite juos eilės tvarka, pradedant žiema (žiema, pavasaris, vasara, ruduo.)
Koks dabar žiemos mėnuo?
(gruodžio mėn.)
Vaikinai, kokie žiemos ženklai
(vaikų atsakymai)
Šauniai padirbėta! Jie padarė viską teisingai
tad atsivėrė bokšto durys
už pelę.
Įėjo pelė ir pradėjo ten gyventi.
Kas toliau šuoliavo į bokštą?
(Varlė - varlė (žaislas) šuoliavo į Teremką.

Pamačiau bokštą, sustojau ir paklausiau:

Stebuklingas balsas sako:
„Teremok“ atidarys duris
tik tam, kuris daro viską
mano užduotys!
Vaikinai, prisiminkime
kuri atvers duris
Teremok (Užduoties pagalba)
Teisingai!
Klausykite kitos užduoties.
Ateik prie lentos.
Užduotis 2. Žaidimas „Surink teisingai"
Turite susieti numerį su
kortelė, kurioje
atitinkama suma
daiktų.
– Kuri kortelė buvo susieta su skaičiumi 1? (Kortelė su pele).
O kaip su numeriu 2? (Kortelė su dviem varlėmis).
O kaip skaičius 3? (Kortelė su trimis zuikiais).

O kaip su numeriu 4? (Kortelė su keturiais vilkais).

5 numeris? (Kortelė su penkiomis voveraitėmis).

6 numeris? (kortelė su šešiais lokiais).
- Puiku, vaikai, viskas teisingai.
padarė, todėl bokšto durys
atidaryta varlei.
Varlė įėjo į bokštą ir ten atsistojo
gyventi.
Pabėgęs zuikis (žaislas) šuoliavo į Teremką.

Pamačiau bokštą, sustojau ir paklausiau:
Terem-teremok! Kas gyvena salėje?
Stebuklingas balsas sako:
„Teremok“ atidarys duris
tik tam, kuris daro viską
mano užduotys!
3 užduotis. Vizualinė gimnastika
„Surask akimis“.

Vaikinai, raskite salėje daiktą, panašų į apskritimą (kamuolys, teniso kamuoliukas, lėkštė, dėžutė, būgnas, tamburinas)

O dabar į aikštę. (stalas, dėžutė, servetėlė, kubas, lenta)
globėjas: Ir tu susitvarkei su šia užduotimi, tad zuikiui atsivėrė bokšto durys.
Zuikis įėjo į bokštą ir pradėjo ten gyventi.
Kas nubėgo į Teremką?
D: (Viršuje – pilka statinė (žaislas)).

Mačiau teremoką
sustojo ir paklausė: Terem-teremok! Kas gyvena salėje?
Stebuklingas balsas sako:
„Teremok“ atidarys duris
tik tam, kuris daro viską
mano užduotys!
– Vaikai, ar padėsime savo Vilkui?
Tada pažvelk į lentelę.

4 užduotis. Daiktų klasifikacija
(žaidimas „Ketvirtasis papildymas“)

Ant stalo yra gyvūnai, bet čia kažkokia klaida, vienas iš gyvūnų yra perteklinis.

Kuris iš gyvūnų yra nereikalingas?
Klausimas: Vaikinai, pavadinkite laukinius gyvūnus.
Klausimas: Pavadinkite augintinius.
K: Kuo jie skiriasi?
Kl.: Kas rūpinasi buitimi
gyvūnai? Kur jie gyvena?
- Užduotis buvo atlikta teisingai,
taip atsivėrė bokšto durys ir
už vilką.
Vilkas įėjo į bokštą ir pradėjo ten gyventi.
Kas toliau nubėgo į Teremką?
D: (Lapė-sesuo (nuotrauka)).
Pamačiau bokštą, sustojau ir
klausia: Terem-teremok! Kas įeina
tereme gyvena?
Stebuklingas balsas sako:
„Teremok“ atidarys duris
tik tam, kuris daro viską
mano užduotys!
5 užduotis: Klausimas: Žiūrėk, kas čia ant mūsų stalo?

Atrodo kaip kažkoks laiškas. - O kieno laiškas?
O laiškas yra iš „Linksmojo burtininko“
Vaikinai, ar galiu perskaityti jums šį laišką? (Taip)
- Tada skaityk.
„Kad galėtumėte tęsti savo kelią ir padėti lapei - sesei
norint patekti į Teremoką reikia įvardyti „transporto“ rūšis, ant
keliavo pasakų personažai.
Parašas:
Magas iš pasakų šalies.
Klausimas: Vaikinai, ar manote, kad susidorosime su šia užduotimi? (Taip)
- Na, tada atidžiai klausyk!
Kaip Emelya jojo į karaliaus rūmus?
(viryklė).
Kokia yra Leopoldo katės mėgstamiausia transporto priemonė? (Dviratis).
Kuo geroji fėja pavertė moliūgą Pelenei? (vežimas).
Kuo skrido Aladinas? (Kilimo lėktuvas).
Ką Kai išjojo iš pasakos? Sniego karalienė"? (Rogutės).
Asmeninis Baba Yaga? (Stupa) transportas.
V: Gerai padaryta! Į visus klausimus buvo atsakyta teisingai, tad lapei atsivėrė bokšto durys.
Lapė įėjo į bokštą ir pradėjo ten gyventi.
Padėkite man, vaikinai, prisiminti, kas dar atvyko į Teremką?
Turėti.
(Eina meška. Pamatė Teremoką ir kaip jis riaumoja:

Terem-teremok! Kas gyvena Tereme?)
Stebuklingas balsas sako:
„Teremok“ atidarys duris
tik tam, kuris daro viską
mano užduotys!
Bet lokys nepakluso ir norėjo lipti į Teremoką.

O lapė yra sesuo ir sako lokiui:

„Miša, pastatykime dar vieną teremoką, didelį, kad visiems užtektų vietos!
5 užduotis. Vaikai kuria teremoką iš
minkštieji moduliai.
- Puiku, vaikinai, jie pastatė didelį ir erdvų namą.

Dabar gyvūnai gyvens kartu ir linksminsis.
Kiek veikėjų yra šioje istorijoje?
(Šeši.)
– Kas padėjo gyvūnams susidraugauti?
(Lapė.) Ir, žinoma, tu ir tavo
žinių.
„Dabar laikas mums grįžti prie to
grupė. Mes tariame magiją
žodžius. ( Vaikai tampa užmerkite akis, pasakykite magija žodžius)
Vienas du trys keturi Penki -

Atgal į vaikų darželį!

Beznosenko Tatjana

Mieli kolegos! Norėčiau atkreipti jūsų dėmesį paskutinė pamoka baigiantis mokslo metams. Jame, žinoma, norėjau aprėpti visą žinių bagažą, kurį mums ir vaikinams pavyko įgyti per trumpą laiką. (Aš apie tai grupė Aš dirbu tik 4 mėnesius. Tačiau, žinoma, viskam laiko neužteko, o pačių stebuklingiausių ir pasakiškiausių akimirkų įamžinti nepavyko. todėl neteiskite griežtai!

Programos turinys:

FEMP:

ugdymo tikslai:

Toliau formuokite supratimą apie skaičių formavimąsi, išmokite mažinti ir padidinti skaičių vienu, sudaryti skaičių eilutę iki 5, pavadinti gretimus skaičius, pradedant nuo mažiausio. Toliau mokyti vaikus suprasti kiekybinius skaičių santykius 10 ribose. Pratimai skaičiuojant kiekybinį ir eilės tvarka į priekį ir atgal .. Tobulinti gebėjimą padalinti apskritimą į 4 lygias dalis, orientuotis laike, vartoti sąvokas kalboje – vakar, šiandien, rytoj .

Plėtros tikslai:

Ugdyti gebėjimą atskirti geometrines figūras, lavinti skaičiavimą naudojant įvairius analizatoriai: vizualinis, girdimas. Pataisyti laikinai atstovavimas: dienos dalys, savaitės dienos,. Toliau ugdyti dėmesį, kūrybinę vaizduotę, atmintį, loginis mąstymas, smulkioji rankų motorika, gebėjimas vykdyti žodinius nurodymus, derinti skaitvardžius su daiktavardžiais pagal lytį ir skaičių.

ugdymo tikslai:

Ugdyti savarankiškumą, pagarbą bendražygiams, ištvermę, objektyvų požiūrį į nuveiktą darbą.

Kalbos raida su pasirengimo elementais raštingumas:

ugdymo tikslai:

Stiprinti vaikų žinias apie metų laikų ženklus. Tobulinti gebėjimą apibendrinti sąvokas, išryškinti objektus, kurie nėra įtraukti į tam tikras charakteristikas grupė. Toliau mokykite vaikus nustatyti garso vietą žodyje, vadinti pirmąjį savo vardo garsą.

Plėtros tikslai:

Lavinti foneminę klausą, girdimąjį dėmesį, kalbos gramatinę struktūrą. Išmokite rasti tam tikrą garsą žodžio pradžioje, viduryje ir pabaigoje, pažymėti jį lustu. Turtinkite aktyvų vaikų žodyną, ugdykite mąstymą, aktyvumą.

ugdymo tikslai:

Ugdyti kantrybę, užsispyrimą, norą būti raštingam, pozityviai suvokti naują informaciją.

Medžiaga ir įranga:

Demonstracinė medžiaga:

krūtinė, vandens stiklainis, spynos, raktai, lėlė, temos nuotraukos, žodžių schema, rutulys, paukščių nameliai, trijų aukštų namas, gyvūnų nuotraukos, "tortas".

Dalomoji medžiaga:

Matematiniai rinkiniai, žodžių schemos, žvirblių kepurės, geometrinės figūros, trijų aukštų bokštai, gyvūnų paveikslai, pyragaičiai, žirklės.

Pamokos eiga:

Vaikai ruošiasi užsiėmimas prie rūbinės spintelių.

Savęs masažas.

Artikuliacinė gimnastika.

Mokytojo padėjėja duoda mums laišką.

Suskamba telefonas – skambina Zmey Gorynych. (Aš pats anksčiau tekstą įrašiau į magnetofoną „baisiu pasakišku“ balsu):

Sveiki vaikai vidurinė grupė! Mano vardas Gyvatė Gorynych! Aš numiriau ir paslėpiau Vasilisą Gražiąją savo rūmuose. Ją pažadinti gali tik gyvas mėlynas vanduo, kuris yra stebuklingoje skrynioje po penkiais užraktais. Jei pavyks atlikti mano užduotis ir atidaryti visas spynas, Vasilisa pabus. kitaip Grožis pas tave niekada negrįš!

V-l: - Vaikinai, išgelbėkime Vasilisą Gražuolę? Už teisingai atliktas užduotis gausime raktus nuo žalčio Gorynych ir pažadinsime nežemišką grožį! Atidarykite laišką – joje yra raktai.

(sėdi ant kilimo).

Štai pirmoji mįslė.:

Šių brolių yra lygiai septyni. Jūs visi juos žinote.

Kiekvieną savaitę broliai vaikšto vienas po kito.

Paskutinis atsisveikina – pasirodo priekinis.

Teisingai, tai savaitės dienos. Kokia savaitės diena šiandien? kaip bus rytoj? kaip buvo vakar? O užvakar? O poryt?

Šauniai padirbėta! Štai antrasis paslaptis:

Ateik pas mus kiekvienais metais svečiai:

Viena žilaplaukė, antra jauna, trečia šokinėja, ketvirta verkia. Kas tai?

Teisingai, čia metų laikai!

Didaktinis žaidimas "Metų laikai"

Vaikinai, kokiu metų laiku visi maudosi ir deginasi?

Kokiu metų laiku paukščiai skrenda į šiltus kraštus?

Ar žydi snieguolės?

Žaisti sniego gniūžtes ir važinėtis rogutėmis?

Sniegas tirpsta?

Ar lapai pagelsta ir nukrenta?

Ar yra moters diena?

Kiek sezonų yra? Pavadinkite juos eilės tvarka.

Koks dabar sezonas? Kiek mėnesių turi pavasaris? Pavadinkite juos. Koks dabar mėnuo? „Kovas, balandis ir gegužė – nepamirškite jų!

Čia mes uždirbome pirmąjį raktą.

Vaikai atsisėdo.

Matematinis apšilimas su kubas:

D / m „Įvardink skaičių 1 daugiau, 1 mažiau“.

Pirštų gimnastika "Gnomai-skalbyklos"

Skaičių serijų nuo 1 iki 5 išdėstymas.



Padarė/žaidė „Išvardink kaimynus“

Didaktinis žaidimas "Baik sakinį":

Naktį miegame ir darome pratimus...

Ryte pusryčiaujame ir pietaujame...

Dieną pietaujame ir vakarieniaujame...

Vakare vakarieniaujame ir miegame...

Kiek dalių per dieną? Pavadinkite juos.

Gimnastika akims:

"Saulė ir debesys"

Saulė žaidė slėpynių su debesimis.

Saulės debesys-skraidyklės laikomas:

Pilki debesys, juodi debesys. (akys į kairę ir į dešinę)

Lengvas - du dalykai, sunkus - trys dalykai. (akys aukštyn ir žemyn)

Debesys pasislėpė, debesys dingo. (Užsimerk)

Danguje šviečia saulė! (mirksi akimis)

Kitas raktas yra mūsų rankose!

Didaktinis paveikslėlių žaidimas "Pasakyk vieną žodį"



Didaktinis žaidimas „Kas yra perteklinis? Kodėl?":

Obuolys, arbūzas, persikas, kriaušė, citrina.

Lėktuvas, raketa, laivas, malūnsparnis.

Puodelis, lėkštė, arbatinukas, cukrinė, keptuvė.

Sąsiuvinis, rašiklis, lėlė, pieštukas, liniuotė.

Mašina, kubeliai, kamuolys, močiutė, šokdynė.

Karvė, ožka, ežiukas, katė, kiaulė.

Klausykite, vaikinai, kas ošia už lango? (Lapai ant medžių). Kokį garsą jie skleidžia?

Raskime garso vietą (W)žodžiuose.

Padarė/sportavo — Kur garsas?

KŪDIKLIS NENDRĖS

PELĖS KATĖ

KAILINĖ KEPURE



Mes uždirbome trečiąjį raktą!

Kūno kultūros minutė "Žvirbliai"

(kaip didaktinis žaidimas„Surask savo namus“




O dabar, mieli žvirbliai, susipažinkime! Pasakyk pirmą savo vardo garsą.

Padarė/žaidė „Pirmasis mano vardo garsas“ (su kamuoliu)

Ketvirtasis raktas mūsų rankose!

Vaikinai, ar prisimenate pasaką apie bokštą? Gyvūnai pasistatė sau naują trijų aukštų bokštą! Perkelkime juos į butus!

Padarė/žaidė „Apgyvendink miško draugus“




Dabar atėjo laikas mums juos maitinti.

Padarė/žaidė "Padalinkite pyragą po lygiai"

Vaikai apskritimą padalina į 4 lygias dalis. Jie rodo dalį, sako, kad 2/2 yra visuma. Rodyti, 2/4, dalys, pridėti 4/4 – visa.


Gauname paskutinį raktą!

Vaikas atidaro skrynią su rakteliais, išima stiklainį skaidraus vandens. Vaikai užburia, vanduo tampa mėlynas.

Nuplovė lėlę – atidarė akys:


] – Ačiū, vaikinai! Jūs ne tik nugalėjote žaltį Gorynych, bet ir grąžinote GROŽĮ pasauliui!

Abstraktus atvira pamoka vidurinėje grupėje.

Integruotas GCD

vidurinės grupės vaikams, atsižvelgiant į GEF

„Kelionė automobiliu“
Vaikų užsiėmimų rūšys:žaismingas, komunikabilus, produktyvus, pažintinis-tyrinis, grožinės literatūros ir muzikos suvokimas.

Programos užduotys:

1. Suintensyvinti kalboje vartoti specialius terminus, apibūdinančius priešingus daiktų ir reiškinių kiekių, svorio, skonio, temperatūros ir kitų savybių parametrus.

2. Įtvirtinti išmoktų sąvokų vartojimą - „laukiniai naminiai gyvūnai“, „naminiai gyvūnai-naminiai paukščiai“.

3 .Pataisykite transporto rūšių pavadinimus.

4. Atpažinti geometrines figūras simboliniuose objektų vaizduose.

5 . Pagerinkite skaičiavimo įgūdžius per 4.

6. Vaikų mintyse nustatykite skaičių santykį su skaitmeniniais simboliais.

7. Padidinkite naudojimą pretekstais nurodyti objektų vietą erdvėje ir jų atžvilgiu.

8 .Tobulinti piešimo dažais įgūdžius.
Medžiagos ir įranga:

- vokas su laišku, atvirutė, skirtingų spalvų kortelės, sunumeruotos nuo 1 iki 5,

Automobilis (kėdės uždengtos automobilio pavidalo užvalkalu);

Žaislai yra gyvūnai,

Knyga, skaičiai nuo 1 iki 5; kortelės su geometrinių figūrų atvaizdais; dalykinės kortelės;

Magnetinė lenta, „Fėjų kiemo“ paveikslas, kortelės su gyvūnų atvaizdais ant magnetų;

Dėžutės su žaislais.

Popieriaus lapus, žvakes piešia geom. figūros, dažai, teptukai.

Pamokos eiga

Įžanginė dalis. Vaikinai, šiandien turime svečių. Sakyk labas.(Sveikinimai su mokytojais).

Pažiūrėkite, kas nutiko mūsų grupei? Dingo mėgstamiausi žaislai. Jūs jų nepašalinote, o Baba Yaga pavogė, mes juos išgelbėsime(Atplėšiame voką, jame randame B. Yan užduočių ant kortelių, svarstome.)

Žiūrėk, čia dar kažkasištraukti laišką iš voko).

Sėdame į „mašiną“, einame į mišką.(Skamba muzika)

Vaikai kortelių pagalba prisimena ir sutvirtina transporto rūšių pavadinimus

(žemė, oro vanduo)

Pagrindinė dalis. (Atsižvelgiant į korteles)

Užduotis .

Žaidimas „Kas nereikalingas ir kodėl?

Mokytojas: -Vaikai, išsiaiškinkite, kuris gyvūnas yra nereikalingas (tarp laukinės gamtos yra naminių ir atvirkščiai, tarp Buitinė technika yra paukščių namelis ir atvirkščiai). Mokytojas giria už teisingus atsakymus.

Štai mes! (Muzika)

Geometrinių formų sala

Yra knyga „Geometrinės figūros“. Prie vieno puslapio viršaus pritvirtinamas kvadratas, prie kito – trikampis, prie trečio – apskritimas, prie ketvirto – stačiakampis. Ant stalo išmėtyti paveikslėliai, kuriuose vaizduojami į geometrines figūras panašūs objektai.

Užduotis.

Mokytojas: Vėjas supurtė knygą, o paveikslėliai, atrodantys kaip geometrinės figūros, iškrito iš puslapių. Gal galime padėti knygai "Geometrinės figūros"? Turite sutvarkyti visas nuotraukas jų puslapiuose.

Mokytojas: Raskite puslapį su figūra, kuri neturi kampų ir atrodo kaip saulė. Miša, kokia čia figūra? (Apskritimas)

Paimkite puslapį, kuriame yra figūra, kuris turi tris kampus ir tris puses. Oho, kokia čia figūra? (Trikampis)

Raskite puslapį, kurio forma be kampų atrodo kaip apskritimas, bet yra pailgos. kokia čia figūra? (Ovalus)

Kaip vadinasi figūra, kuri taip pat turi keturis kampus ir keturias kraštines, bet kraštinės skiriasi ilgiu (stačiakampis). Kas yra ši figūra?

Dabar raskite savo nuotraukose objektą, kurio forma yra tokia pati kaip jūsų puslapyje. (Vaikai prie atitinkamų knygos puslapių prideda paveikslėlius)

Mokytojas: - Einam? Tada eik. (Muzika)

Fizminutka.

Taigi mes atvykome į mišką. Žiūrėkite į dešinę, į kairę, pažiūrėkite atgal, o draugai stovi aplinkui.. (vaikai atlieka užduotį)

Žaidimas „Nesuklysk!

Mokytojas: Štai mes miške Mūsų užduotis – sustatyti gyvūnus taip, kad jiems būtų smagiau žaisti.

Žiūrėkite, ant jūsų stalo yra tie patys daiktai, kuriuos pastatysite.

Padėkite mešką ant sūpynių namo dešinėje, o kiškį - ant sūpynių kairėje namo pusėje.

Padėkite voverę ant suoliuko priešais namą, ežiuką ant suoliuko už namo.

Įdėkite rožines kriaukles į fontano vidų, o geltonas lauke.

Baba Yaga susitinka su vaikais, patikrina užduotis ir duoda dar vieną, paskutinę.

"Stebuklingas piešinys"

Nuspalvinkite popieriaus lapus. Ant kurių paryškintos geometrinės figūros. vaikai juos atpažins.

Baba Yaga giria vaikus ir grąžina žaislus.

Štai mes grįžome namo. Nors nebesame komanda, liksime draugiški vaikinai.

Šauniai padirbėta. Man taip pat buvo labai įdomu su jumis keliauti, tikiuosi, kad dabar žaislus visada pasidėsite.

Bibliografija:

1. N. E. Veraksa, T. S. Komarova. M. A. Vasiljeva ir kiti. „Nuo gimimo iki mokyklos“. Pavyzdinė bendrojo ugdymo programa ikimokyklinis ugdymas. Mozaika-Syntezė, 2014.-368s.

2. Petersonas L.G., Kochemasova E.E. "Žaidėjas". Praktinis matematikos kursas ikimokyklinukams. Gairės. – M.: Balass, 2004 m

3. Pozhilenko E. A. "Artikuliacinė gimnastika (populiari kalbos terapija)". 2007 m

Naudotos medžiagos:




Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais: