Smėlio užsiėmimas rudens tema. Užrašų serija apie smėlio piešimą jaunesniems vaikams „smėlio fantazijos“

Aiškinamasis raštas.

R Smėlio tapyba yra viena iš svarbiausių pasaulio pažinimo ir estetinio suvokimo ugdymo priemonių, nes ji glaudžiai susijusi su savarankiška ir kūrybine veikla. Tai vienas iš būdų pavaizduoti mus supantį pasaulį. Vaikui įvaldant piešimo smėliu techniką, turtėja ir vystomas vaiko vidinis pasaulis.

Tapyba smėliu – tai unikali meno forma, apjungianti žaidimą, vaikų vystymuisi naudingą veiklą ir lavinamąsias akimirkas. Kaip buvęs vyras atranda savyje kūrybos principą, tuo jo gyvenimas bus lengvesnis ir įdomesnis, nes kūrybinis principas visada yra siekis į priekį, į gerąją pusę, į tobulumą!

Dažymas smėliu, vaikas pasineria į savo fantazijų pasaulį. Jis pradeda kurti visiškai kitokį pasaulį, kuriame egzistuoja pilys, drakonai, princai ir princesės. Jis tampa mokslinės fantastikos rašytoju tiesiogine to žodžio prasme.

Šis kūrybiškumo tipas yra prieinamas vaikams įvairaus amžiaus. Labai maži vaikai gali kurti paprastus piešinius. Tuo pačiu metu, norint pakeisti piešinį ar nupiešti naują, nereikia papildomų objektų, tokių kaip trintukas ar galąstuvas, tereikia perbraukti delnu ar pirštu per smėlį.

Tokios veiklos metu smėlis tarsi sugeria viską neigiama energija kūdikį, taip sukurdami harmoniją tarp jo ir jį supančio pasaulio. Tapybos smėliu pamokos padėti pagerinti vaiko psichinę savijautą, pašalinti fobijas ir nežinomybės baimę.

Pamatysite, kaip per kelias akimirkas mažame ekrane gimsta smėlio paveikslai. Atrodo, kad vaizdai teka vienas nuo kito muzikinis akompanimentas.

Piešimas smėliu nusiramina, gerėja judesių koordinacija, vystosi rankų motorika. Dėl vaiko vystymasisŠi meno rūšis naudinga, nes lavina vaizduotę. Piešimas pagal muziką teikia dvigubą malonumą – ją renkuosi specialiai, kurdamas meditacinį foną.

Piešimas smėliu ypač rekomenduojamas vaikams, kurių raida atsilieka. Šis kūrybiškumo tipas skatina pagreitintą vaiko mąstymo ir kalbos raidą. Psichologai tai aiškina tuo, kad dirbant su smėliu įvyksta didžiulis vaizdinio ir vaizdinio pasikeitimas - loginis mąstymas vaikas.

Būtinai išbandykite šį piešimo būdą. Norėdami dažyti smėliu ant stiklo, jums reikia tik stiklinio stalo su apšvietimu ir smėliu. Smėlio stalui galima įsigyti parduotuvėje. Geriausia piešti su smėliu, lydima malonios muzikos prieblandoje. Tada atsiras nepamirštama magijos ir kūrybos atmosfera.

Tikslas:

Įvaldyti tapybos smėliu techniką, lavinti tikslumą, taupumą ir lytėjimo jautrumą tapant smėliu ant stiklo.

Užduotys:
  1. Ugdykite protinę veiklą, intelektą, gebėjimą lyginti, kelti hipotezes, daryti išvadas.
  2. Lavinti pažintinius procesus: suvokimą, dėmesį, atmintį, vaizduotės mąstymą.
  3. Lavinti smulkiąją rankų motoriką.
  4. Vaiko kūrybiškumo, vaizduotės ugdymas, gebėjimas pirštais pavaizduoti tai, ką jis turi galvoje, smėlyje.

Preliminarus darbas:

  1. Pokalbis apie smėlio savybes ir paskirtį.
  2. Žiūrėkite vaizdo įrašą „Kam mums reikia smėlio?
  3. Peržiūrėkite pristatymą, kaip piešti smėliu ant stiklo.

Dažymo smėliu technika:

  1. Piešimas kumščiu, delnu, kraštu nykštys, žiupsnelis, mažieji piršteliai.
  2. Keli pirštai vienu metu.
  3. Simetriškai abiem rankomis.
  4. Pilti smėlį iš kumščio ir nupjauti perteklių.
  5. Slysdami delnais smėlio paviršiumi, atlikite zigzagą ir sukamaisiais judesiais.
  6. Atlikite zigzago ir sukamuosius judesius, padėdami delną ant krašto.
  7. Kurkite įvairius raštus naudodami delnų, kumščių, pirštų ir delnų šonkaulių atspaudus.

Pamokos eiga:

Pedagogas:

Sveiki bičiuliai! Atspėk mįsles ir sužinok, kuo šiandien piešime.

Galvosūkiai:

Jis išniro iš akmenų

Gimė kaip grūdai:

Geltona, raudona, balta

Arba šviesiai pilka.

Arba jūra, arba upė.

Atspėk, kas jis toks?

(Vaikų smėlis).

Jame galima kažką palaidoti,

Man patinka juo vaikščioti

Ir miegok ant jo valandą.

Spėk?

(Vaikų smėlis).

Pedagogas:

Kažkas piešia guašu
Ir kažkas su pieštuku.
Siūlau jums, vaikai,
Sukurkite piešinį su smėliu.

Tu pilai smėlį ant stiklo,
Kurį apšviečia šviesa iš apačios.
Ir, įskaitant vaizduotę,
Jūs piešiate nuostabius paveikslus.

Sklandžiai nubrėžkite bangą pirštais,
Ir paveiksle tekės upeliai.

Nuveskite didelius pirštus link
Ir paveikslėlyje pavaizduokite eglę.

Norėdami parodyti debesis danguje
Suspauskite pirštus į kumščius.
Ir kumščiais apsuku stiklą,
Viršuje nupiešite debesis.

Aš tau sakiau tik grūdą,
Kaip gali vystytis fantazija.
Jums tereikia pradėti piešti
Ir idėjų nebegalima sustabdyti.

Pedagogas:

Vaikinai, siūlau tapti menininkais ir nupiešti savo paveikslą. Tačiau pirmiausia prisiminkime smėlio tvarkymo taisykles.
1. Jūs galite piešti tik smėliu ant stiklo, negalite išpilti smėlio ant grindų;
2. Nešluostykite rankų ant drabužių;
3. Nelieskite rankomis veido ar akių – į akis gali patekti smulkūs smėlio grūdeliai;
4. Virš stalo reikia nukratyti rankas;
5. Po darbo reikia nusiplauti rankas su muilu.

Pedagogas:

Pasisveikinkime su smėliu. Palieskite jį dešinės, o dabar ir kairės rankos pirštais. Dabar delnais išlyginkite smėlį. Dabar prisiminkime piešimo smėlyje būdus. Papasakokite, ką galite naudoti piešdami ant smėlio. ( Vaikų atsakymai.)
Taip, vienu ar keliais pirštais galite piešti delno kraštą, kumštį, plaštakos nugarą, šią dalį ( čia ir ateityje vienu metu rodau ir aiškinu vaikams). Jei jums kažkas nepatinka arba norite ką nors pakeisti savo piešinyje, galite išlyginti smėlį ir tęsti piešimą. „Piešimas smėliu“ plėtrai smulkiosios motorikos įgūdžius pirštai.

  1. Paprašykite vaiko padėti rankas ant smėlio ir perkelti jas skirtingomis kryptimis tarsi jį glostytų.
    2. Parodykite savo vaikui, kaip jis gali panaudoti pirštų atspaudus kurdamas įvairius dizainus.
    3. Kartu pirštu pieškite skaičius, raides ir įvairius dalykus geometrines figūras, ir apskritai pieškite viską, ko nori kūdikis. Pieškime"gėlė"

Ant centrinės stiklo dalies užpilkite kelias saujas smėlio ir pradėkite piešti gėlę. Norėdami tai padaryti, pirštais braukiame smėliu, kurdami linijas be smėlio - tai gėlės dalys, kurios turėtų būti šviesaus atspalvio (pavyzdžiui, kiekvieno žiedlapio vidurinė dalis). Toliau formuojame gėlės stiebą, nubrėždami jo kontūrą tiesiomis linijomis. Dėl to paties gėlės stiebas ir dalis bus šviesios spalvos, nes stiklas šiose vietose bus be smėlio. Likę plotai bus padengti smėliu – tai nudažytos gėlės dalys.

Piešimas "Saulė"

Ant stiklo paviršiaus pabarstykite ploną smėlio sluoksnį. Tada kumščiu atlikite sukamąjį judesį, šiek tiek spausdami šepetį į smėlį. Gauname saulės disko vaizdą. Tada pirštais piešiame saulės spindulius. Galite piešti debesis netoliese, pirštais sukurdami uždaras banguotas linijas.

Pedagogas:

Vaikinai, jūs padarėte labai gražius smėlio piešinius. Bet gaila, kad jie yra trumpalaikiai ir vos vienu vėjo įkvėpimu ar net jūsų įkvėpimu gali išnykti, išskristi ir subyrėti. Nufotografuokime jūsų smėlio piešinius, o tada parodykite juos savo tėvams ir jūs vėl galėsite grožėtis savo šedevrais. Suimtas, Norėčiau sužinoti jūsų nuomonę, mieli kolegos, dėl stiklo smėlio dažymo panaudojimo su vaikais. Ačiū už dėmesį.

Pamokų užrašai

švietimo srityje“ Kognityvinė raida»

(vidurinė grupė)

– Ką mums atnešė ruduo? (piešimas ant smėlio)

Pedagogas: Klochikhina E.V.

FGDOU Nr. 2027, p. Alakurtti

Ugdymo tikslai:

- ugdyti gebėjimą kurti statinius smėlio paveikslus, atsižvelgiant į ritmą ir simetriją;kelti susidomėjimą piešti smėlyje;

Ugdyti jutiminius gebėjimus, analitinį vaizduojamo objekto suvokimą, ugdyti protinę veiklą, intelektą,

Ugdykite tvarkingumą ugdyti vaikų savarankiškumą ir kūrybiškumą meninėje veikloje naudojant tapybos smėliu technikas.

Medžiagos ir įranga: lietaus garso takelis, stalas-planšetė su foniniu apšvietimu piešimui su smėliu, smėliu, 14 storo popieriaus lapų, klijai, spalvotas smėlis, muzika (atsipalaidavimas).

Pamokos eiga:

Vaikai įeina į grupę (skambant muzikai), guli ant grindų rudens lapai.

Auklėtojas : Pas mus atėjo ruduo ir atsinešė... Ką? Pasakykite tai atsitiktinai! Na žinoma...

Vaikai: lapų kritimas.

Auklėtojas : Teisingai, vaikai, jūs atspėjote, tai lapų kritimas. Žiūrėk, ir mes turime darželis, atėjo ir ruduo, kiek aplinkui spalvingų lapų. Kokios spalvos lapai?

Vaikai: Geltona, raudona, žalia, ruda.

Auklėtojas : Šauniai padirbėta! Vaikai, ruduo mums atnešė ne tik rudens lapus. Ar norite sužinoti, ką dar mums atnešė ruduo? Tada turėsime atspėti jo mįsles ir ne tik spėlioti, bet ir nupiešti atsakymus. Ar galime tai padaryti?!

Vaikai: Taip.

Auklėtojas : Puiku, tada kviečiu piešti Rudenį ne ant lapelio, o ant smėlio. Šiuos rudeninius lapus pasiimsime su savimi. Greitai paimk juos į rankas!!! Puiku, dabar įsivaizduokime, kad esame kaip lapai: lengvi, erdvūs ir gražūs. Dabar aš pūsiu ant tavęs kaip į vėją.

„Žaidimas su lapais“

Atėjo vėjelis

Nuplėšiau visus lapus.

Lapai sukasi

Mažame auksiniame sode.

Lapai pradėjo bėgti

Palei sodo takelius.

Ir jie bėga ir sukasi,

Kad jų kojos sušlapo.

Pučia vėjelis

Ir purto lapus

Tai tarsi suplakti sparnu

Ir jie tikrai atsisveikina.

Auklėtojas : Šiandien planšetė su smėliu mums padės nupiešti rudenį. Jauskitės patogiai čia. Atsikėlei? Padėkite savo lapus ant mano padėklo, jie bus naudingi jums ir man.

Pažiūrėkite, koks smėlis mūsų laukia. Glostykite jį delnais, dabar – kiekvienu pirštu! Koks smėlis?

Vaikai: Minkštas, šaltas, laisvai tekantis.

Auklėtojas : Pašildykime smėlį savo rankomis. Norėdami tai padaryti, delnais atsargiai prispauskite visą smėlio paviršių. Smėlį padarykime lygų ir lygų, kad būtų patogu ant jo piešti. Išlygino? Patrinkite delnus kartu. Kad smėlio grūdeliai nuskristų ir mūsų rankos taptų švarios. Šauniai padirbėta! Na, štai mes pasiruošę įminti rudens paslaptis. Pirma mįslė:

Pūkuota vata
Kažkur plūduriuoja.
Kuo žemesnė vilna,
Kuo arčiau lietus.

Teisingai – tai debesis.

(Mokytojas piešia debesį, tada vieną iš vaikų)

Pedagogas: Štai jūsų antroji mįslė:

Vėjas vadins debesį,

Dangumi plaukioja debesis.

Ir ant sodų ir giraičių

Smarkiai šalta... (lietus)

Teisingai, jūs atspėjote teisingai. Ar girdi, kaip iš dangaus laša lietaus lašai? Greitai pirštu nupieškime lietų danguje.

(Mokytojas pirštu nupiešia pirmąjį lašą (muzikos vadovas palydi nata)

Auklėtojas : Žiūrėk, mes piešiame lašelius tik po debesiu.

(Į lietaus garso takelį vaikai pirštais piešia lašelius; kai tik muzika baigiasi, vaikai nustoja piešti).

Auklėtojas : Šauniai padirbėta. Klausykite kitos mįslės.

Už lango pasidarė niūru,

Lietus prašo ateiti į mūsų namus.

Namas sausas, bet lauke

Pasirodė visur... (balos)

Auklėtojas : Puiku, tu taip pat įminei šią mįslę. Dabar piešime balas. Kur mes juos piešime? Danguje ar žemėje? Pirštas judės kaip gyvatė ratu, palikdamas banguotą pėdsaką ant smėlio, nes mūsų balos nelygios.

(Vaikai traukia akomponuojant ramiai, tyliai muzikai)

Auklėtojas : Puiku, gavome nuostabių balų: ir didelių, ir mažų. Klausykite kitos mįslės.

Jo pavasaris ir vasara
Pamatėme apsirengusius
O rudenį nuo vargšelio
Visi marškiniai buvo nuplėšti.(Medis)

Auklėtojas : Teisingai, medis. Papasakokite, iš kokių dalių susideda medis.

Vaikai: Kamienas, šakos, lapai ir šaknys.

Auklėtojas : Gerai padaryta, dabar nupiešime medį.

Auklėtojas : Vaikai, žiūrėkit, mes tikri menininkai, sukūrėme visą rudenišką paveikslą: lietus varva, balos atsirado ir medį nupiešėme. Tik man atrodo, kad nuotraukoje kažko trūksta, kad atrodytų kaip tikras ruduo. Kaip manote, ką mes pamiršome nupiešti? Kai vėjas pučia, ką jis rudenį nuplėšia nuo medžių?

Vaikai: Lapai!

Auklėtojas : Teisingai. Šiandien lapus nuspalvinsime įvairiaspalviu smėliu. Eik prie stalų. Bet pirmiausia pažaiskime šiek tiek.

Pratimas smulkiajai motorikai lavinti „Lietus“

Nukrito pirmieji lašai (lengvai bakstelėkite stalą dviem kiekvienos rankos pirštais)

Vorai buvo išsigandę (vidinė delno pusė nuleista žemyn; šiek tiek sulenkite pirštus ir juos judindami turėtumėte parodyti, kaip vorai išsisklaido) Pradėjo stipriau pliaupti lietus. (beldžia į stalą visais abiejų rankų pirštais) Paukščiai dingo tarp šakų. (sukryžiuokite rankas, sudėkite delnus su nugaromis; mojuokite suglaustais pirštais)

Lietus pasipylė kaip kibirai, (smarkiau trankyti į stalą visais abiejų rankų pirštais)

Vaikai pabėgo (abiejų rankų rodomasis ir vidurinis pirštai bėga aplink stalą, vaizduodami mažus vyrukus; likę pirštai prispausti prie delno)

Danguje blykčioja žaibas (pirštu nupieškite žaibą ore)

Perkūnija sugriauna visą dangų (muškite kumščiais, o tada ploji rankomis)

Ir tada saulė išlenda iš debesies (pakelkite abi rankas atvirais pirštais)

Jis vėl pažiūrės mūsų pro langą!

Auklėtojas : Šiandien spalvinsime lapus spalvotu smėliu. Pirmiausia reikia padaryti klijų taką, tada pabarstyti smėliu, tada nukratyti perteklių. Smėlis prilips prie popieriaus klijais.

(Vaikai savo darbus atlieka klausydami ramios, tylios muzikos, mokytoja stebi kaip vaikai atlieka savo darbus ir padeda).

Auklėtojas : Puiku, kokius nuostabius rudens lapus išleidote. Paimkime juos ir nupieškime ant smėlio paveikslo. Pažiūrėk, koks jis gražus. Tau patinka? Taigi jūs ir aš atspėjome visas Rudens mįsles ir ne tik atspėjome, bet ir nutapėme rudens paveikslą.

Vaikai, pamenate, koks ruduo atėjo į mūsų kaimą?

Vaikai: Buvo šviesu ir saulėta, bet kartais lijo ir ant žemės pasirodydavo balos. Buvo gražūs medžiai raudonais, geltonais, rudais lapais.

Pedagogas: Ir tam, kad prisimintum ką gražus ruduo atėjo pas mus, dabar nufotografuosiu mūsų nuotrauką, tada nufotografuosiu ir įdėsime į savo gamtos kampelį.

(mokytojas fotografuoja fotoaparatu)

Auklėtojas : Ar tau patiko šiandienos pamoka? Kas tau patiko? Kas buvo sunku?

Meistriškumo klasė tema "Ruduo. Rudens gamta. Rudens dovanos"

Piešimas toliau rudens tema„Ruduo už lango“, pagamintas „Brėžinio smėliu“ technika

Siūloma smėlio dažymo meistriškumo klasė skirta mokytojams ikimokyklinis ugdymas ir papildomo ugdymo mokytojai dirbant su vyresniais vaikais ikimokyklinio amžiaus(6-7 metų amžiaus).

Kompozicijos paskirtis
Pateikta kompozicija yra įdomus variantas mokytojams supažindinti vaikus su „piešimo smėliu“ technika. Vaizdo kūrimas naudojant smėlį padeda vaikams lavinti smulkiąją motoriką, vaizduotę, mąstymą ir fantaziją.
Tikslas: susipažinimas su paveikslo kūrimo smėliu tapybos technika ypatumais.
Užduotys:
- supažindinti vyresnius ikimokyklinukus su piešimu smėliu;
- išmokyti kurti paveikslus naudojant tapybos smėliu technikas;
- lavinti vyresniojo ikimokyklinio amžiaus (6 – 7 metų) vaikų vaizduotę, motoriką, kūrybinį mąstymą;
Dažymo smėliu technikos aprašymas
Smėlis Menas arba smėlio tapyba yra gana jauna kūrybiškumo forma, atsiradusi praėjusio amžiaus 70-aisiais. Tuomet amerikiečių animatorė Caroline Leaf sukūrė pirmąjį smėlio animacinį filmą „Smėlis arba Petja ir pilkasis vilkas“. Vėliau jos patirtimi pradėjo naudotis ir kiti animatoriai: pradėjo kurti dinamiškus smėlio filmus, t.y. be redagavimo, vienu ypu. Ši patirtis pasirodė labai sėkminga ir žymėjo naujos meno formos – smėlio tapybos meno – pradžią.
Kaip meno terapijos rūšis, smėlio tapyba pradėta naudoti tik mūsų dienomis. Kol kas tai labai reta.
Gilesnes smėlio animacijos šaknis galima rasti budizme – dvasinėje Mandalos kūrimo praktikoje. Mandala yra budistinis Visatos modelis, visų nušvitusių būtybių buveinė, sukurta iš marmurinio smėlio. Šis savo grožiu ir harmonija stebinantis budistinio meno kūrinys yra sudarytas pagal griežtus kanonus iš smulkiai susmulkinto dažyto marmuro. Pagal budizmo tradiciją, nušvitusios dievybės mandala gyvuoja, kol vyksta ritualas. Jo negalima palikti kaip eksponatą, pagrindinis mandalos tikslas yra būti meditacijos praktikos pagrindu. Mandalos naikinimas yra ypatingas ritualas, kurio tikslas – pabrėžti vieną iš svarbiausių budizmo aspektų – idėją apie visko nepastovumą.
Šveicarų psichiatras, vienos iš giluminės psichologijos sričių, analitinės psichologijos įkūrėjas, Freudo pasekėjas Carlas Gustavas Jungas, prireikus emocinės paramos, griebėsi dailės terapijos. Jis piešė mandalas, taip pat ir smėlyje. Daugelis psichologų atkreipia dėmesį, kad taip atsirado viena iš dailės terapijos krypčių - šiandien labai populiari smėlio terapija (smėlio terapijoje smėlio dėžėje kuriami pasauliai naudojant vandenį ir įvairias figūras
Tapyba smėliu yra neįprastas menas kurti paveikslus naudojant smėlį.
Tapyba smėliu – tai galimybė išreikšti savo jausmus ir emocijas be žodžių.
Dažymas smėliu turi keletą svarbių aspektų, kuriems klasikinė tapybos technika neduoda naudos.
Piešimas smėliu lavina smulkiąją motoriką, gerina atmintį, plastinius judesius, smegenų veiklą. Smėlis yra nepaprastai malonus liesti ir suteikia galimybę tikrai atsipalaiduoti ir atsipalaiduoti. Būtent tokioje būsenoje geriausiai atsipalaiduoja stresas ir vidinė įtampa, problemos išnyksta...

Piešinys rudens tema „Ruduo už lango“, pagamintas smėlio tapybos technika.

Reikalingos medžiagos:
1. Šviesos modulis dažymui smėliu
2. Kvarcinis smėlis
3. Šepetys (neprivaloma)



Siūlau pereiti prie pirmojo etapo - būsimos kompozicijos fono kūrimo.
Ant šviesos modulio paskleiskite ploną smėlio sluoksnį.


Šviesos modulio viršuje rodomojo piršto pagalvėle arba išvirkščia pusė piešti teptukus
šermukšnio šaka.


Nupieškime lapus.


Naudodami rodomojo piršto pagalvėlę arba šepetėlio nugarėlę, lapų kontūruose nubrėžkite įpjovas, švelniai judindami smėlį viena kryptimi.


Pradėkime piešti šermukšnio uogas.



Ant kiekvienos uogos nupiešiame mažus kryželius.



Toliau pradedame traukti užuolaidas. Norėdami tai padaryti, indeksas, vidurinis ir žiediniai pirštai nubrėžkite išilgai smėlio nuo viršutinio šviesos modulio krašto iki jo vidurio kairėje, o tada dešinėje.




Baigiame užtraukti užuolaidas.


Nubrėžkite puslankius išilgai viršutinio šviesos modulio krašto.


Naudodami nykščio pagalvėlę šviesos modulio apačioje, perkelkite smėlį iš kairės į dešinę.


Naudodami nykščio pagalvėlę arba šepetėlio nugarėlę nubrėžkite katės kontūrą.


Naudodami rodomojo piršto pagalvėlę pašalinkite smėlio perteklių iš viršaus į apačią.


Nupieškite uodegą iš likusio smėlio žemiau.


Kad katė būtų puri, jos kontūrą padarome nelygų.

užrašų serija apie dažymo smėliu technikas

pradinio ikimokyklinio amžiaus vaikams

Aiškinamasis raštas

Vizualinė veikla - viena iš rūšių meninė kūryba, suteikiant vaikui galimybę kurti pačiam.

Yra žinoma daug skirtingų technikų netradicinis piešinys- monotipija, piešimas medvilniniai tamponai, glamžytas popierius, šilkografija ir kt.

Vaikus ir suaugusiuosius ypač domina tokia technika kaip piešimas ant smėlio. Ir tai nėra atsitiktinumas. Smėlio lankstumas ir jo natūrali magija žavi.

Šis piešimo būdas yra vienas iš neįprasčiausių kūrybinės veiklos būdų, nes vaikai savo rankomis smėlyje kuria unikalius šedevrus.

Žinoma, jūs esate susipažinę su smėlio terapijos elementais. Tačiau norėčiau supažindinti jus su kita forma – tapyba smėliu.

Piešdami ant smėlio vaikai padidina lytėjimo jautrumą, lavina smulkiąją motoriką, vaizduotę, Kūrybiniai įgūdžiai, atmintis, taip pat vyksta aktyvus kalbos aktyvumo formavimas.

Nuostabiu būdu kūdikio rankos saują smėlio paverčia kraštovaizdžiu, žvaigždėtu dangumi, mišku, jūra ar stebuklinga žemė. Vaikams ypač patinka naudoti apšvietimą, įskaitant spalvotą ar įvairiaspalvį.

Piešimo smėliu technikos mokomasi pogrupio vaikų arba individualios pamokos po pietų.

Klasės apima tris ciklus:

  • 1-oji- elementarus - susipažinimas su smėliu, rankų paruošimas, žodžių žaidimai ir pratimai vaizduotei ir gebėjimui piešti smėlyje lavinti;
  • 2-oji- siužeto braižymas pagal temą ir pagal planą iš pradžių su mokytoju, paskui savarankiškai;
  • 3– Pasakojimas, samprotavimas, pasakų, istorijų kūrimas pagal piešinius, diagramas, piktogramas.

Užsiėmimo temos gali keistis ir būti papildomos priklausomai nuo vaiko fantazijos ir kūrybinės koncepcijos.

Edukacinei veiklai organizuoti reikalinga atitinkama įranga – stalas su stiklu arba 50 x 30 matmenų planšetė su apšvietimu. Piešimui naudojamas smulkus baltas smėlis, kuris laikomas specialiame langelyje ant stalo (planšetėje).

Dažymo smėliu būdai.

Smėlis yra tie patys dažai, tačiau jie veikia „šviesos“ ir „šešėlio“ principu.

Yra keletas būdų, kaip piešti smėlio stalas. Paprasčiausias: šviesa tamsoje. Pirmiausia paruošiame foną: ploną, vienodą smėlio sluoksnį, tolygiai paskirstant („druskos“) smėlį ant stalo paviršiaus 20-30 cm į foną pirštais, delno šonu, vidiniais delnais. Plonas sluoksnis ištraukiamas ir sugrėbiamas.

Būdas tamsu šviesa (pilti). Tai šiek tiek sudėtingiau. Ant švaraus „lengvo“ lapo smėliu galite pabarstyti bet kokiu būdu: plonomis, storomis, garbanotomis linijomis (pvz.: žuvėdros virš jūros).

Būdas pirštų atspaudai. Atspaudus galima daryti ant delno šono, pirštų galiukų, nagų (pvz.: šokinėja zuikiai, vaikšto dramblys, auga gėlė).

Technikas galima lengvai derinti ir sujungti į vieną kompoziciją. Piešinį visada galima pataisyti – nereikia bijoti suklysti. Tai viena iš smėlio tapybos grožybių – viską galima pataisyti. Laikui bėgant pajunti, kaip ir ką vaizduoti, supranti, kokias galimybes turi smėlis.

Pradėti vaikus supažindinti su smėliu galite paprastais būdais: pasisveikinkite su smėliu, paglostykite jį (koks smėlis - šiltas, sausas?), pašildykite kumštyje, perduokite tarp delnų, klausykite, kaip jis kalbasi su jumis. , šnabžda. Vaikai mėgsta juokinti smėlį: kutenkite jį iš pradžių vienu pirštu, paskui visomis abiem rankomis – juokiasi smėlis. Slyskite delnais smėliu, piešdami, kaip važiavo automobilis, dviem pirštais - roges.

Paprasti grafiniai pratimai

Remiantis grafikos principu, gerai supažindinti vaiką su jos elementais.

Kiekvienai idėjai realizuoti naudojamas tam tikras smėlio kiekis, išryškinama centrinė vaiko sumanyta figūra, papildomai nupieštos likusios detalės. Pridėję saujas smėlio, vaikai mokosi piešinį padaryti tamsų, ryškų arba, pašalinus perteklių, šviesų, skaidrų, bando piešinyje perteikti savo nuotaiką, jausmus, mintis. Kaip manai, ar jau nuo pirmos pamokos pavyks sukurti gražius piešinius su smėliu? Deja, tai nėra visiškai tiesa. Net ne visi suaugusieji kuria gerus piešinius, o ką jau kalbėti apie vaikus.

Jei tikrai norite tai išbandyti patiems, susiraskite ir perskaitykite knygą „Rašymas ir piešimas smėlyje“, kurią parašė vokiečių kalbos mokytoja Mariella Seitz. Tai unikalus vadovas! Autorė prieinamai ir labai įdomiai dalijasi patarimais, kaip suaugusieji gali patys išmokti piešti smėliu ir kaip išmokyti vaikus skirtingos technikos piešimas.

"Lietus, lietus, linksminkitės!"

Tikslas: išmokti brėžti tiesias linijas (vertikalias).

Užduotys:

  • Išmokite brėžti tiesias linijas (vertikalias).
  • Lavinti smulkiąją motoriką, ugdyti ritmo pojūtį, estetinį suvokimą.

Preliminarus darbas: Eksperimentai su smėliu. Peizažo tapybos tema „Ruduo“ nagrinėjimas, pokalbis, stebėjimas.

šviesos stalas, smėlis, popierinis debesų siluetas, muzikinis akompanimentas „Gamtos balsai“ (lietaus garsas).

Mokytojas: Ar jums patinka lietingas oras? Ne? Tačiau medžiams, žolei ir gėlėms reikia lietaus. Ir smagu vaikščioti per balas, jei, žinoma, turi guminius batus.

Lietus, lietus smagiau!

Lašinkite, lašinkite, nesigailėkite!

Tik nežudyk mūsų!

Veltui nesibelsk į langą -

Daugiau į lauką:

Žolė taps storesnė!

Rodomi pieštukais ar flomasteriais padaryti piešiniai. Jis klausia vaikų, kuo piešti šie paveikslėliai ir pasiūlo nupiešti lietų su smėliu.

Žiūrėk, nuotraukoje lietus dar neprasidėjo, nors debesys uždengė saulę. Ir tada pirmieji lietaus lašai nukrito ant žemės. Lašėti, lašėti, lašėti, lašėti.

Braižome ilgas, ilgas linijas - lyja, srovelės bėga;

Nubrėžiame trumpas linijas - tai lengvas lietus, varva lietaus lašai (lašeliai).

Lietus nutilo ir visiškai liovėsi, ant žemės liko tik balos.

Koks bus lietus?

Vaikai piešia lietaus lašus, palydėdami piešinį su užrašu „Laš, laš, laš...“

Mokytojas: - Puiku, kokį smagų lietų tu padarei.

Ar jums, vaikinai, patiko?

„Čia ežiukas – nei galvos, nei kojų!

Tikslas:

Užduotys:

  • Išmokite nubrėžti tiesias vertikalias linijas.
  • Lavinti smulkiąją motoriką, lavinti ritmo pojūtį. estetinis suvokimas.

Preliminarus darbas: piešti šimtakojų kojas, lipdyti ežiukus iš plastilino. Šešėlių teatras „Ežiukas“.

Medžiagos, įrankiai, įranga:šviesos stalas, smėlis, popierinis ežio siluetas, muzikinis akompanimentas.

  1. Žaidimo situacijos kūrimas

Mokytoja, pasitelkusi šešėlių teatrą, vaidina G. Lagzyno eilėraštį „Ežiukas“.

Sutikau ežiuką

Grybus nešiojo ant nugaros.

Laba diena, dygliuotasis ežiukas!

Kiek tu gyveni?

  1. "Dygliuotas ežiukas". Vaikai pakelia rankas aukštyn, mokytojo signalu išskleidžia pirštus, sugniaužia juos į kumštį ir vėl atidaro - „ežiukas pasislepia ir rodo savo spyglius“.
  2. Vaikas kviečiamas liesti smėlį, laikyti jį rankose, pilti iš vienos rankos į kitą...

Mokytojas parodo „ežio siluetą“ ir kviečia nupiešti daug daug adatų.

Tai ežiukas, kur jo nugara? Čia. Ant ežio nugaros auga adatos. Spygliai auga aukštyn.

Mokytojas paaiškina ir parodo, kaip piešti adatas.

Štai nugara, įkišu čia pirštą ir piešiu pirma, viena adata – štai šitaip. Netoliese yra dar vienas – toks (fiksuoja judesį, kad vaikai pastebėtų piršto pakėlimą nuo šviesaus ekrano). Ežiukas turi daug adatų, nupieškime dar.

Mokytojas: - Gerai padaryta, kokius smailius ežiukus padarei.

Ar jums, vaikinai, patiko?

Pažiūrėkite į mūsų delnus – jie tapo išmintingesni! Ačiū, mūsų brangusis smėliukas, padėjai mums visiems užaugti!

Po pamokos galima nufotografuoti piešinius su vaikų vardais.

"Saulė šviečia."

Tikslas:

Užduotys:

  • Išmokite nubrėžti apskritimą, uždarydami liniją į žiedą.
  • Lavinti smulkiąją motoriką. gebėjimas dirbti pagal modelį.
  • Ugdykite smalsumą, iniciatyvą ir domėjimąsi vaizduojamuoju menu.

Preliminarus darbas:žiūrėdamas į saulės atvaizdus vaikiškose knygelėse. Žiūrėti saulę pasivaikščiojant.

Medžiagos, įrankiai, įranga: molbertas, flanelgrafas, figūrėlės flanelgrafui (saulė, debesis), šviesos stalas, smėlis, muzikinis akompanimentas.

Prie flanelgrafo pritvirtinta saulės figūrėlė:

Ryte teka saulė,

Jis kviečia visus į gatvę.

Išeinu iš namų:

Sveika saule, tai aš!

Ryški šviesa leidžia visiems jaustis linksmiems ir linksmiems. Bet kai saulė pasislepia už debesies (jie prisitvirtina debesį), viskas pasidaro niūru. Pasikeičia ir mūsų nuotaika. Nupieškime linksmą saulę, kad ji visada mus džiugintų savo spindesiu.

2. Pratimai „Pasveikink smėlį“. Vaikas kviečiamas liesti smėlį, laikyti jį rankose, pilti iš vienos rankos į kitą...

Mokytoja kviečia vaikus nupiešti linksmą saulę. Parodo, kaip piešti saulę smėliu.

Pirštu nubrėžkite apskritimą

Spinduliai yra skirtingi: tiesūs ir banguoti; trumpas ir ilgas.

Vaikas kuria piešinį pagal savo planą.

Pažiūrėk, kokia linksma saulė. Saulė pabudo ir tau nusišypsojo. Nusišypsok jam: „Sveika, saule!

Kas gali būti pažadintas jo spinduliais? Pagalvok ir pasakyk.

4. Refleksija.

Mokytojas: - Puiku, kokias gražias saulutes sukūrei.

Ar jums, vaikinai, patiko?

Pažiūrėkite į mūsų delnus – jie tapo išmintingesni! Ačiū, mūsų brangusis smėliukas, padėjai mums visiems užaugti!

— Išmaudyk ančiuką.

Tikslas:

Užduotys:

  • Išmokite brėžti banguotas linijas (horizontaliai).
  • Judesių koordinacijos ugdymas (dvivalentinis smegenų darbas sąmoningai piešiant abiem rankomis iš karto).
  • Ugdykite smalsumą, iniciatyvą ir domėjimąsi vaizduojamuoju menu.

Preliminarus darbas: lauko žaidimas „Šok per upelį“, žaidimai su geometrinėmis mozaikomis.

Medžiagos, įrankiai, įranga: ančiuko žaislas, šviesos stalas, smėlis, muzika.

Mokytojas: pažaiskime ančiukus, skaito A. Barto eilėraštį „Uti-uti“. Vaikai atlieka judesius pagal demonstraciją.

Anksti rytą

Išėjo anties mama

Mokykite ančiukus.

Ji juos moko, ji juos moko!

Tu plauki, oi-oi-oi

Sklandžiai iš eilės.

Nors mano sūnus mažas, mažas.

Mama neliepia man būti bailiu, ji neliepia.

Plauk, plauk, mažasis ančiukas,

Nebijok, nenuskęsi.

  1. Pirštų gimnastika."antys"

Vienas, du, trys, keturi, penki - (ištieskite pirštus)

Antys išėjo pasivaikščioti (ritmiškai suspaudžiame ir atkišame pirštus)

Vienas, du, trys, keturi, penki - (sulenkia visus pirštus į kumštį paeiliui, pradedant nuo mažojo piršto).

Jie vėl pasislėpė namuose. (ritmiškai suspaudžiame ir atlenkiame pirštus)

3. Pratimai „Pasveikink smėlį“. Vaikas kviečiamas liesti smėlį, laikyti jį rankose, pilti iš vienos rankos į kitą...

Mokytojas: Pažiūrėkite, koks geras ir gražus ančiukas! Akys mėlynos, kojos raudonos, snapas švarus. O mūsų ančiukas kažkodėl liūdnas, tikriausiai nori upeliu maudytis. Pieškime upelius.

Mokytojas prašo vaikų rankomis parodyti, kaip ant vandens plaukioja ančiukai. Vaikai (mėgdžiodami mokytojo veiksmus) vaizduoja bangą – „nubrėžia“ banguotas linijas ore – iš pradžių viena ranka, paskui abiem rankomis sinchroniškai.

Mokytojas parodo ančiukų siluetus ir išdalina juos vaikams. Siūlo padėti ančiukams išmokti plaukti upeliais.

5. Refleksija.

Mokytojas: - Puiku, kokius gražius upelius sukūrėte. Ančiukai mėgsta maudytis.

Ar jums, vaikinai, patiko?

Pažvelk į mūsų delnus -

Jie tapo išmintingesni! Ačiū, mūsų brangusis smėliukas, padėjai mums visiems užaugti!

Po pamokos galima nufotografuoti piešinius su vaikų vardais.

"Baranki ritinėliai".

Tikslas:

Užduotys:

  • Išmokite nubrėžti apskritimą – linijos uždarymą į žiedą.
  • Lavinti smulkiąją motoriką, akį, koordinaciją „akies-rankos“ sistemoje, estetinį suvokimą.
  • Sužadinkite susidomėjimą kuriant įvaizdį smėlyje.

Preliminarus darbas: piramidės žiedų apžiūra ir apžiūra skirtingų dydžių praturtinti ir patikslinti lytėjimo pojūtį, lavinti formos suvokimą. Šešėlių teatro spektaklis „Ateik į svečius“.

Medžiagos, įrankiai, įranga:šviesos stalas, smėlis, krūva beigelių vaikams parodyti, muzikinis akompanimentas.

Mokytoja rodo vaikams krūvą riestainių ir sužaidžia eilėraštį „Ai, sūpynės-rulli!

su bi-ba-bo lėlių pagalba.

Ei, kachi-kachi-kachi!

Žiūrėk – beigelio suktinukai!

Žiūrėk – beigelio suktinukai!

Orkaitės karštyje.

Orkaitės karštyje -

Visi skaistalai karšti.

Rokai atėjo čia,

Jie sugriebė ritinius.

Turime ėrienos!

  1. Pirštų gimnastika.
  2. Vaikas kviečiamas liesti smėlį, laikyti jį rankose, pilti iš vienos rankos į kitą...

4. Brėžinys.

„O, kachi-kachi-kachi, žiūrėk - beigeliai, vyniotiniai. „Visi rausvi ir karšti“ ir prašo „nupiešti“ ore, pirmiausia didžiulį ritinį, tada didelį riestainį, o mažą - mažą riestainį. Vaikai piešia ore pirštais.

Tada mokytojas atkreipia dėmesį į šviesos stalą ir prašo pirštu (3–5 kartus) per išorinį kraštą atsekti „spurgų ir beigelių“ siluetus, kad prisimintų judesius.

Mokytojas siūlo piešti „maišelius - ritinius“

Pedagogas: - Gerai padaryta, kokius gražius, skanius suktinukus padarei.

Ar jums, vaikinai, patiko?

Pažiūrėkite į mūsų delnus – jie tapo išmintingesni! Ačiū, mūsų brangusis smėliukas, padėjai mums visiems užaugti!

Po pamokos galima nufotografuoti piešinius su vaikų vardais.

"Drugelis"

Tikslas: Išmokite piešti dviem rankomis.

Užduotys:

  • Išmokite piešti dviem rankomis.
  • Lavinti smulkiąją rankų motoriką. Praturtinkite vaikų lytėjimo patirtį.
  • Sužadinkite susidomėjimą kuriant įvaizdį smėlyje.

Preliminarus darbas: Stebėjimas. Iliustracijų nagrinėjimas.

Medžiaga:šviesos stalas, drugelio iliustracija, popieriniai drugelio kūno ruošiniai, muzikinis akompanimentas.

  1. Žaidimo situacijos kūrimas

Mokytojas: užduoda mįslę.

Sukėlė gėlė

Visi keturi žiedlapiai.

Aš norėjau jį nuplėšti -

Jis pakilo ir nuskrido.

Vaikinai, kas tai? (rodo drugelį)

Teisingai, vaikai yra drugelis. Ką gali padaryti drugeliai?

Kodėl jie skraido? Ką jie turi?

Pažiūrėk į jos sparnus. Ji turi 2 didelius sparnus ir 2 mažus. Dabar pabandykime pavirsti drugeliais.

  1. Lauko žaidimas „Drugelis“

Gėlė miegojo ir staiga pabudo (liemuo į dešinę, į kairę.)

Nebenorėjau miegoti (liemuo priekyje, gale.)

Jis judėjo, išsitiesė (rankas aukštyn, ištiesk.)

Pakilo ir skrido,

Saulė ką tik pabus ryte, (suktis)

Drugelis sukasi ir garbanosi.

(Vaikai po grupę „plaksnoja“ prie fonogramos. Kai tik baigiasi fonograma, vaikai tupi ant įsivaizduojamos gėlės).

Žiūrėkite, vaikai, aš turiu drugelių (rodo tuščią), bet jie neturi sparnų, nupieškime sparnus.

  1. Vaikas kviečiamas liesti smėlį, laikyti jį rankose, pilti iš vienos rankos į kitą...
  2. Piešimas.

Vaikai, nupieškite drugeliui 2 didelius ir 2 mažus sparnus. Piešsime abiem rankomis. (vaikai piešia, mokytojas stebi jų darbus, jei reikia padeda, kol vaikai piešia, groja muzika).

5. Refleksija.

Puiku, kokius gražius drugelius sukūrėte. Mano drugelis iš nuotraukos tikrai atskris ir susidraugaus su jūsų drugeliais.

Ar jums, vaikinai, patiko?

Pažiūrėkite į mūsų delnus – jie tapo išmintingesni! Ačiū, mūsų brangusis smėliukas, padėjai mums visiems užaugti!

Po pamokos galima nufotografuoti gautus drugelius su vaikų vardais.

LITERATŪRA

  • Mariela Seitz „Rašymas ir piešimas ant smėlio“ Praktinės rekomendacijos M. INT, 2010 m. – 94-ieji
  • Lykova I. A. Vaizdinė veikla darželyje: planavimas, pamokų užrašai, Gairės. Ankstyvas amžius. – M.: „KARAPUZ“, 2009. – 144 p.
  • Interneto šaltiniai:

Olga Lungu
Smėlio tapyba ant šviesių stalų. Pamokų užrašai vaikams jaunesnioji grupė tema "Ruduo"

Edukacinis ir metodinis tobulinimas

Smėlio tapyba ant šviesių stalų

Pamokos santrauka jaunesnės grupės vaikams šia tema« Ruduo»

Programos turinys.

1. Idėjos įtvirtinimas ruduo, pakartokite ženklus ruduo

2. Žodyno turtinimas ir aktyvinimas (debesis, lietus, medis, krintantys lapai, balos, sausas, kietas, minkštas, šlapias)

3. Dialoginės kalbos raida

4. Psichoemocinio streso mažinimas

5. Judesių koordinacijos ir smulkiosios rankų motorikos ugdymas (delno atidarymas, pirštų ištiesinimas, plaštakos paslankumas)

Įranga: šviesūs stalai, smėlis, slapios serveteles, muzikos centras

Struktūra klases:

1. Pasisveikinimas vaikai. Temos žinutė

2. Darbas su smėliu. Motoriniai pratimai ( "Sveiki, smėlis, « Smėlio lietus» , neįprasti pėdsakai“ ir kt.)

3. Piešimas ant smėlio. Pieškime « ruduo» (debesis, lietus, medis, krintantys lapai, balos ir kt.)

4. Fizik. viena minutę. Pirštų gimnastika "antys", "Susitikimas"

5. Nemokamas piešimas. Čaikovskis « Rudens daina»

6. Atsisveikinimas

Pamokos eiga

Mokytojas: "Sveiki bičiuliai!"

Vaikai: "Sveiki"

Mano vardas Olga Gennadievna! Sustokime ratu, kad aiškiai matytume vienas kitą!

Vaikai stovi ratu.

Šiandien turėsime dar vieną magiją klasė. Bet pirmiausia prisiminkime savo vardus! Apleisime jį ratu "Kamuolis" ir kada "kamuolys" bus tavo rankose, tu pasakyk savo vardą! Pradėkime nuo manęs: „Mano vardas Olga Gennadievna! Ir man malonu jus visus matyti!

Vaikinai, ar pamenate, kaip neįprasta stalai yra biure? Kuo jie neįprasti?

Vaikai: „Jie yra stebuklingi šviesa, smėlis…»

Mokytojas:

Teisingai. Ir šiandien mes vėl būsime su jumis smėlio tapyba Ruduo. Prisiminkime taisykles piešimas. Visą tai smėlis ant tavo stalų priklauso smėlio fėjai. Mokytojas parodo lėlę Fėją. Šiandien ji leido mums žaisti su savo mėgstamais smėlio grūdeliais. Dauguma įjungta šviesa, jai patinka, kai vaikai ateina į jos stebuklingą žemę ir piešia gražius paveikslėlius, ir jai labai liūdna, ji verkia, kai jos stebuklingi smėlio grūdeliai mėtosi vienas į kitą! Taigi, prisiminkime elgesio taisykles lenteles.

Žaidžiame kartu su smėliu

Ir mes neapgaudinėjame savo draugų,

Pats piešimas ant stalo

IN stalo Niekam kitam rankų nenuleisime!

Ar prisimeni taisykles? Šauniai padirbėta!

Publikacijos šia tema:

Tikslas: Sveikatą tausojančių technologijų naudojimas pamokoje, siekiant įtvirtinti vaikų žinias tema „Ruduo“ ir lavinti motorinius įgūdžius.

Leksinės ir gramatikos pamokos antros jaunesniosios grupės vaikams tema „Gyvūnėliai“ santrauka Tikslai: Ugdomasis: - patikslinti ir išplėsti.

Tikslai: Mokomieji: - patikslinti ir išplėsti temos žodyną; - suformuoti „rudens“ sąvoką; - mokyti dialoginės kalbos elementų; - saugus.

Logopedinės pamokos leksine tema „Apranga“ santrauka jaunesnės grupės vaikams, turintiems 1 ODD lygį Kalbinių prielaidų ugdymas nekalbantiems vaikams. Leksikos tema"Audinys". Tema „Mažieji pagalbininkai“ Sudarė logopedė Azanova.

Pamokų užrašai pirmosios jaunesniosios grupės vaikams. Piešimas lapų marginimo technika „Rudens medis“ Pamokų užrašai pirmosios jaunesniosios grupės vaikams. piešimas" Rudens medis»Mokytoja: Shapovalova Olga Nikolaevna Vaikų užsiėmimų rūšys:.

"Auksinis ruduo" Tikslai: plėsti vaikų idėjas apie supančią gamtą, apie ateitį rudens šventė; ugdyti meninį suvokimą.

Smėlis trimačiame vaizde veikia kaip vaizdinė medžiaga. Vaizdai yra dideli. Lengvas akompanimentas sukuria įnoringą.

Išsamios pamokos jaunesniųjų grupės vaikams „Ką mums davė ruduo“ metmenys Ką mums davė ruduo? Turinio diegimas švietimo sritys: Holistinio pasaulio vaizdo formavimas, „pažinimo raida.

Projekto pasas. Projekto dalyviai: vaikai, mokinių tėvai, grupių mokytojai, muzika. vadovas, fizinis instruktorius išsilavinimas.

Supažindinimo su išoriniu pasauliu pamokos antros jaunesniosios grupės vaikams santrauka „Sveikas, auksinis ruduo“ Tęstinės edukacinės veiklos organizavimas antros jaunesniosios grupės vaikams.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalink su draugais: