Atvira pamoka antroje jaunesniųjų grupėje „Smagi kelionė. Antros jaunesniųjų grupės integruotos pamokos santrauka „kelionė per pasakas“ Pamoka antroje jaunesniųjų grupėje kelionės

Matematikos pamokos užrašai antroje jaunesnė grupė kelionė „Linksmu varikliu“

Autorius: Tatjana Dmitrievna Pavlenko, MBDOU „128-ojo vaikų darželio“ mokytoja, Riazanė.
Medžiagos aprašymas: Siūlau apibendrinti matematikos pamoką antroje jaunesniųjų grupėje, kelionę „Linksmuoju varikliu“
Tikslai:Įtvirtinti žinias apie geometrines figūras, atsakyti į klausimą, kas yra forma, kokios spalvos.
Ugdyti gebėjimą spręsti pavestas problemas, įtvirtinti orientaciją erdvėje.
Preliminarus darbas:
Mokome vaikus atkreipti dėmesį į geometrinių figūrų ir formų formą atliekant pagrindinius kasdienius veiksmus.
Žaidimas „Rinkis pagal spalvą“.
Programos turinys.
Ugdymo tikslai

- toliau mokyti vaikus vesti dialogą su mokytoju: išklausyti ir suprasti užduotą klausimą ir aiškiai į jį atsakyti;
- Stiprinti gebėjimą skirti ir įvardyti pagrindines spalvas: raudoną, mėlyną, geltoną, žalią, juodą;
Vystymo užduotys:
- Lavinti klausos ir regos dėmesį, vaizduotę.
- Lavinti kalbą, stebėjimą, protinę veiklą - Plėsti ir aktyvinti vaikų žodyną.
– Tobulėti loginis mąstymas.
Edukacinės užduotys:
- Ugdykite norą dirbti;
- Ugdykite gerumą ir reagavimą.
Įranga ir medžiagos:
Demonstracija: minkštas žaislas zuikis. Kortelės su tam tikros spalvos figūrėlių atvaizdais, pritvirtintos prie kėdžių atlošo 4 dėžutės raudonos, mėlynos, geltonos, žalios, juodos spalvos.
Dalomoji medžiaga: Bilietų kortelės su tam tikros spalvos ir formos figūrėlių atvaizdais, pagal vaikų skaičių.
Metodai ir metodai:Žaidimo situacijos modeliavimas, siekiant iškelti problemą ir sukurti motyvaciją, loginio mąstymo ir kūrybiškumo pratimai, klausimai vaikams, mokymo priemonių naudojimas, vaizdinė medžiaga, kūno kultūra, techninės priemonės
Ugdymo sritys:
„Kognityvinis vystymasis“ - įtvirtinti įgytas žinias apie geometrines figūras; -įtvirtinti įgytas žinias apie spalvas
„Socialinis ir komunikacinis vystymasis“
- išmokite reikšti ir aptarti savo įspūdžius apie atliktą darbą;
- suaktyvinti vaikų kalbą,
- toliau mokytis atsakyti į mokytojo klausimus
Vaikų sėdynės: ant kilimo; ant kėdžių, išdėstytų puslankiu; stovėdamas prie stalų.

Pamokos eiga.

Įvadas į edukacinio žaidimo situaciją
Vaikai, mūsų draugas Bunny atnešė bilietus į kelionę juokingu traukinuku. O norėdami išvykti į kelionę, jūs ir aš turime kiekvienas išsirinkti bilietą. Mokytoja kartu su Zuiku parodo „stebuklingą maišelį“, o kiekvienas iš vaikų išsirenka sau bilietą, įkišdamas ranką į „stebuklingą maišelį“.
Pedagogas: Vaikai, pažiūrėkite, kiekvienas iš jūsų turi tam tikros spalvos figūrėlę, nupieštą ant savo bilieto. Vaikų apklausa: Saša, kokia figūra nupiešta ant tavo bilieto?
Vaikų atsakymai: mėlyna, žalia, geltona, raudona, juoda - kvadratas, apskritimas, trikampis.
Bet kur yra mūsų „linksmasis traukinukas“, kuriuo leisimės į Bunny kelionę?
Prasideda muzika. „Lokomotyvas iš Romaškovo“

Pagrindinė dalis.
Vaikai, čia yra mūsų mažasis traukinukas ("linksmas traukinukas" yra viena po kitos sustatytos kėdės ir ant kiekvienos kėdės atlošo yra spalvotas paveikslėlis geometrinė figūra iš bilieto). Tai tavo vieta.
Zuikis: Mieli keleiviai, mūsų lokomotyvas leidžiasi į kelionę, prašome keleivių užimti savo vietas.
Vaikai vaikšto laisvai ir ieško savo vietos „linksmame traukinyje“
Kai visi vaikai ras savo vietas.
Leiskitės į kelią.
Mokytojas dainuoja dainelę su Bunny ir vaikais
"Traukinys"
Štai atvažiuoja mūsų traukinys,
Ratai beldžiasi
Ir mūsų traukinyje
Vaikinai sėdi.
Chu-chu, chu-chu-chu-chu,
Lokomotyvas važiuoja.
Toli toli
Jis paėmė vaikinus.
Atvykome į miško proskyną,
Vėl sustok
Kelkis vaikinai
Eiti pasivaikščioti.
Muzika N. Metlov, žodžiai T. Babajan

Kūno kultūros minutė:
Pedagogas: Vaikai išeina. Vaikai, atvykome į miško proskyną. Čia taip gražu ir daug gėlių. O gėlės – tai tu ir aš.
Mūsų nuostabios gėlės (tupintys vaikai)
Žiedlapiai atsidaro (pradėkite lėtai kilti)
Vėjas šiek tiek kvėpuoja (atskleiskite rankas virš galvos)
Žiedlapiai siūbuoja (siūbuoja)
Mūsų nuostabios gėlės
Žiedlapiai užsidaro
Jie purto galvas (linguoja)
Ramiai užmigkite (ir lėtai grįžkite į pradinę padėtį)
Pedagogas: Vaikai, bet mūsų traukinukas laukia, laikas namo. Greitai užimkite savo vietas.
Vaikai užėmė vietas „linksmame traukinėlyje“.
Bet dabar mes grįžome namo. Ir jūs vis dar turite bilietus. Ir įtikti mūsų geras draugas Zuikis. Bilietus išdėstysime pagal spalvas.
ŽAIDIMAS: „Rinktis pagal spalvą“. Priešais jus yra raudonos dėžutės. mėlyna Žalia. geltona, juoda. Vaikai, turite įdėti savo bilietą į tinkamą langelį. kokios spalvos yra paveikslėlis ant jūsų bilieto į tokią dėžutę, turite įdėti bilietą.
Pedagogas: Vaikai, puikiai atlikote visas užduotis, o mūsų draugas Bunny bus labai patenkintas ir pateiks mums dar vieną naują staigmeną.

GCD santrauka matematikoje jaunesnėje grupėje. Netradicinių darbo formų naudojimas matematikoje

Atvira pamoka antroje jaunių grupėje“ Linksma kelionė»

Tikslas: Vaikų nuoseklios kalbos ugdymas, supažindinimas su aplinka.

Užduotys :

Švietimo: ugdyti gebėjimą įsijausti į pasakos herojus; prisimink pažįstamą pasaką - « Kolobokas » remiantis vaizdiniais vaizdais, ugdyti gebėjimą girdėti ir suprasti užduodami klausimai pagal pasakos siužetą atsakykite į juos; turtinti vaikų žodyną - atskirti gyvūnus pagal išvaizdą, teisingai juos pavadinti;

Vystymasis: lavina dėmesį, atmintį, mąstymą motorinė veikla; smulkiosios motorikos įgūdžius rankos; gebėjimas įminti mįsles apie laukinius gyvūnus; suaktyvinti kalbą.

Ugdomasis: puoselėti draugiškus santykius, domėtis pasakomis, bendra kūrybine veikla; ir noras padėti draugui, kuriam reikia pagalbos.

Medžiaga ir įranga:

Nešiojamas kompiuteris

Minkšti žaislai: bandelė, kiškis, vilkas, lokys, lapė

Geometrinės figūros (moduliai) trikampis, kvadratas

Laukinių gyvūnų nuotraukos,

Preliminarus darbas:

Pasakų skaitymas « Kolobokas » , "Ryaba vištiena" , "Ropė" , "Kiškis ir lapė" , "Teremok"

žiūrėti pasakų iliustracijas, mokytis lopšelio eilėraščių, pirštų gimnastikos, fizinių pratimų.

Pamokos eiga:

Vaikinai, žiūrėk, šiandien turime svečių.

Pasisveikinkime su jais.

Vaikai sveikinasi.

Pedagogas: Gerai padaryta!
(Vaikai stovi ratu) .

Susirinkome į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas

Tvirtai suimkime rankas (pakelkime)

Ir šypsokimės vieni kitiems

Pedagogas: Vaikinai, ar jums patinka pasakos?

Vaikai: taip

Pedagogas: kokias pasakas žinai?

Vaikai: « Kolobokas » , "Ropė" , "Maša ir lokys" ir tt

Pedagogas: Gerai padaryta. Ir šiandien aš sutikau pasakų herojų!

Pedagogas: O kas tai, reikia atspėti.

Jis paliko senelį

Ir paliko močiutę.

Jis turi rausvą pusę.

Tai yra skanu... ( bandelė)

Pedagogas: Teisingai, vaikinai. O štai bandelė kviečia visus į smagią kelionę.

Pedagogas: Bandelė rieda ir rieda... ir mes visi jos laikomės...
Taip atsidūrėme miške.
O miške pučia vėjas. Pirmiausia tyliai (vaikai ir mokytojas apsimeta vėju), o paskui garsiai ( vaikai ir mokytojas apsimeta vėju )

Pedagogas:
Žiūrėk, kažkieno ilgos ausys žvilgčioja.

Jis mėgsta valgyti morkas
Ausys kyšo į viršų,
Mūsų nedrąsus džemperis

Vaikai, kas tai yra…?

Vaikų atsakymai (zuikis)

Pedagogas: Taip, zuikis.
Vaikai: Sveiki, zuikiai!

Pedagogas: Vaikinai, pažaiskime visi su zuikučiu.

Kūno kultūros minutė

(su muzikiniu akompanimentu)

Mažas pilkas zuikis sėdi ir linguoja ausimis......

Pedagogas: taip mes žaidėme, o kolobokas siūlo tęsti kelionę.
Vaikai stovi ratu ir vaikšto kartu su koloboku ratu, skambant muzikai.

Užduotys:

  • Pataisykite pavadinimus: daržovės, vaisiai, transportas.
  • Palyginkite objektus pagal: plotį, aukštį, kiekį.
  • Sustiprinkite savo žinias apie geometrines figūras.
  • Išsiaiškinkite vaikų mintis apie laukinius gyvūnus.
  • Pagerinti gebėjimą kalboje vartoti daiktavardžius su prielinksniais (į, ant, po, už, apie).
  • Lavinti smulkiąją motoriką, loginį mąstymą, atmintį.
  • Ugdykite susidomėjimą žaidimų veikla ir norą joje dalyvauti.
  • Skatinkite emocinį ryšį tarp vaikų.

Įranga: daržovių ir vaisių modeliai, medžių ir eglučių maketai, 2 krepšeliai (didelis ir mažas), upės ir upeliai, tiltai 2 (siauras ir platus), dideli ir maži kubeliai, saulė, sodo lova.

Pamokos eiga:

1) Organizacinis momentas:

Pedagogas:

„Saulė žiūri pro langą
Žiūri į mūsų kambarį
Suplosime rankomis
Labai džiaugiamės matydami saulę“.

Pedagogas:

Vaikinai, žiūrėk, saulė mums šypsosi, nusišypsokime vieni kitiems, saulei ir savo svečiams ir pasisveikinkime su jais. Tokiu saulėtu oru gera eiti į mišką.

Pedagogas:

Kaip tu gali eiti į kelionę?

Vaikai:

Lėktuvu, automobiliu, traukiniu, laivu.

Pedagogas:

Kuo norėtum važiuoti?

Vaikai: pasiūlykite.

Pedagogas:

Gerai, mes eisime ant stebuklingo kilimo. Bet bėda! Stebuklingas kilimas suplyšęs ir jį reikia taisyti. Skiauteles pagal formą ir spalvą sudėkite į jų vietas. (geometrinės formos)

Padarė. žaidimas "Magic Carpet"

Pedagogas:

Kilimas paruoštas skristi, patogiai įsitaisykite ir užmerkite akis.

(švelni muzika).

Pedagogas:

Atmerk akis. Štai mes miške! Norėdami sužinoti, kas gyvena miške, užminkite mįsles.

Galvosūkiai:

1 Žiemą jis miega duobėje
Po didžiule pušimi,
O kai ateis pavasaris
Atsibunda iš miego. (turėti).

2 Kam šalta žiemą
Ar jis klaidžioja piktas ir alkanas? (vilkas).
3 Pūkų kamuolys, ilga ausis,
Mikliai šokinėja, mėgsta morkas? (kiškis)..

Pedagogas:

Puiku, teisingai atspėjote mįsles. Ir štai ateina miškas, pilnas paslapties ir nuostabos.

Pedagogas:

Žiūrėk, kas tai yra?

Vaikai:

Medžiai ir Kalėdų eglutės.

Pedagogas:

Kas čia po medžiu?

Vaikai:

Grybai po medžiu.

Pedagogas:

Kiek grybų?

Vaikai:

Pedagogas:

Kiek yra po eglute?

Vaikai:

(Meška išeina susitikti ir verkia.)

Pedagogas:

Misha, kas atsitiko?

Mokytojas meškos kostiumu:

Sveiki bičiuliai! Aš žaidžiau su kubeliais ir juos sumaišiau. Prašau padėti man sudėti kubelius į krepšelius. Dideli patenka į didelį krepšį, o maži - į mažą.

Pedagogas:

Ar padėsime taikiniui?

Vaikai:

Vaikai atlieka užduotis.

Meškiukas dėkoja už pagalbą ir siūlo pažaisti.

FISMUTKA:

Nusileidome prie sraunios upės (žingsnis į vietą).
Pasilenkė ir išplovė (lenkiasi į priekį, rankos ant juosmens).
Vienas du trys keturi (plojame rankomis).
Taip ir buvome maloniai atsigaivinę (paspausti rankas).

Išlipo į krantą stačiai (žingsnis į vietą).

Pedagogas:

Vaikai, žiūrėk, kas tai yra?

Vaikai:

Tai upė.

Pedagogas:

Ir kas tai?

Vaikai: Brook.

Pedagogas:

Kokia upė?

Vaikai:

Pedagogas:

Koks srautas?

Vaikai:

Pedagogas:

Vaikai, kaip galima pereiti upelį?

Vaikai:

Peršokti.

Vaikai ir mokytojas šokinėja per upelį (saugos priemonės).

Pedagogas:

Kaip gali pereiti upę?

Vaikai:

Mums reikia tilto.

Pedagogas:

Paimkime tiltą. Koks čia tiltas?

Vaikai:

Pedagogas:

Kuris čia toks?

Vaikai:

(vaikai paima tiltelį, kartu su mokytoja pereina tiltą ir pamato ant kelmo sėdintį zuikį).

Pedagogas:

Sveikas, zuikiai! Kodėl tu taip liūdnai sėdi?

Auklėtojas-kiškis:

Sveiki bičiuliai. Kilo stiprus uraganas, jis plėšė vaisius nuo medžio, plėšė daržoves iš sodo lysvės ir viską sumaišė. Padėkite man ant sodo lysvės padėti tai, kas auga sodo lysvėje, ir po medžiu, kas auga ant medžio.

Vaikai:

Tai obuolys, augantis ant medžio, vadinasi, vaisius.
Tai pomidoras, auga sodo lysvėje, vadinasi, daržovė ir pan.
Kiškio mokytoja pagiria vaikus ir kviečia žaisti.
Žaidimas "Sėdi pilkas zuikis"

Pilkas zuikis sėdi (pritūpęs)
ir linguoja ausimis (parodyti ausis)
Kiškučiui sėdėti šalta
Turime pašildyti letenas. (trina rankas)

Kiškučiui stovėti šalta (Kelkis)
Zuikiui reikia pašokti (šokinėti)
Kažkas išgąsdino zuikį (medvilnė)
Zuikis pašoko ir pabėgo. (Atsisėskite)

Kiškis pabėga ir grįžta su pintine obuolių. Ačiū už jūsų pagalbą. Lapai.

Pedagogas:

O, gerai padaryti vaikinai. Padėjome Mišenkai ir Zuikiui ir atlikome užduotis.

Ir mums laikas grįžti į grupę. Atsisėskite ant stebuklingo kilimo ir užmerkite akis. (Muzika)

Pedagogas:

Taigi grįžome į grupę. Vaikinai, pasakykite man, kur mes buvome? Ką mes ten pamatėme? Kam mes padėjome? Ar tau patiko? Ačiū visiems.

Programos turinys: toliau formuoti vaikų idėjas apie rudens ženklus, įtvirtinti gebėjimą juos atpažinti ir įvardyti, lavinti erdvinę orientaciją, aktyvinti vaikų kalbą, įtvirtinti gebėjimą deklamuoti eilėraštį, aiškiai tarti žodžius, mokyti atskirti ir įvardinti vaisius ir daržoves, lavinti vaikai grupuodami objektus pagal spalvas ugdo gebėjimą atlikti judesius pagal tekstą, lavina Kūrybiniai įgūdžiai vaikams per aplikaciją, ugdyti tikslumą dirbant su klijais.

Medžiaga ir įranga: medžiai: dvi dirbtinės eglutės, neįprasta dėžutė su lapeliu, muzikos garsiakalbis su vaikiškos muzikos įrašu, raudoni ir geltoni lapai iš kartono, Įdaryti žaislai– gyvūnai: ežiukas, kiškis, paruošti lapeliai kiekvienam vaikui, šablonai: stiklainiai ir vaisiai, klijai, klijų teptukai, servetėlės.

Preliminarus darbas: orų stebėjimas, skaitymas, paveikslų žiūrėjimas, iliustracijas knygose ta tema « Ruduo » , "Vaisiai", "Daržovės" žaislai - gyvūnai, mokomasi eilėraščių apie rudenį.

Tiesioginės edukacinės veiklos eiga:

Pedagogas:

Šiandien pas mus atvyko svečiai.

Dabar kreipsimės į juos

Ir mes visi kartu šypsosimės

Ir mes vienas kitam pasakysime "SVEIKI"

(Į grupę atskrenda rudens lapas)

Kas čia? (lapas)

Kokios spalvos jis? (geltona)

Tai tikriausiai paskutinis geltonas lapas, nukritęs nuo medžio. Kiek iš jūsų, vaikų, žinote eilėraštį apie rudens lapą?

Vsevolodas:

Už lango rudeninis lapas tapo geltonas,

Jis atitrūko, apsisuko ir skrido.

Geltonas lapas susidraugavo su vėjeliu,

Jis vis sukosi ir žaidė po langu.

Pedagogas: Gerai padaryta, Seva. Pasakei gerą eilėraštį apie lapą. Pasakyk man, prašau, koks dabar metų laikas?

Vaikai: ruduo.

Pedagogas: Teisingai. Kaip tu atspėjai?

Vaikai: pasidarė šalta, medžių lapai iš pradžių buvo geltoni ir raudoni. O dabar jų beveik neliko. (Vaikai vardija rudens ženklus)

Pedagogas:

Ir žinote, vaikai, mūsų lapelis ne paprastas, o stebuklingas.

(Mokytojas prideda popieriaus lapą prie ausies ir klausosi, ką jis jam sako)

Kviečiu jus vaikinai

Pasivaikščiokite rudens miške.

Proskynoje, rudenį

Žaisti ir šokti.

Pedagogas: Ar eisime su lapu į rudeninį mišką?

Pedagogas: Kalbant apie tai, kur mes eisime, turite atspėti mįslę.

Broliai pasiruošę aplankyti,

Prigludę vienas prie kito

Ir jie išskubėjo į ilgą kelionę,

Jie tiesiog paliko šiek tiek dūmų. (traukinys).

Aš būsiu lokomotyvas, o jūs būsite vežimai.

(groja muzika, vaikai eina ratu vienas po kito mažais žingsneliais)

Pedagogas:Štai ir mes. O, vaikinai, pažiūrėkite, koks gražus rudeninis miškas, kas čia slepiasi po medžiu?

Pedagogas: Teisingai, ežiukas. Ežiukas gyvena miške, ruošiasi žiemos miegui, žiemą miega. Rudenį ežiukas voliojasi ant lapų, kaišioja juos ant spyglių ir slepiasi po medžių šaknimis. Ten jis žiemos. Vaikai, padėkime ežiukui rinkti lapus.

Pedagogas:

Na, aš labai džiaugiuosi, kad esate toks malonus ir rūpestingas. Pedagogas:

- Kokios spalvos lapai?

Vaikai: raudona ir geltona.

Pedagogas: Ežiukas turi du krepšelius, į vieną krepšį dedate geltonus, o į kitą raudonus lapus.

Žaidžiamas žaidimas „Surinkite lapus į krepšelį“.

Pedagogas:Šauniai padirbėta!

Fizminutka:

Kojos pradėjo vaikščioti: iš viršaus į viršų,

Tiesiai išilgai kelio: iš viršaus į viršų,

Nagi, smagiau: stomp, stom, stomp,

Mes tai darome taip: iš viršaus į viršų.

Kojos pradėjo bėgti

Sklandžiu keliu,

Bėk, bėk

Blizga tik kulnai.

Pedagogas: O štai zuikis po eglute. Ar žinote, vaikai, kad kiškis keičia kailį? Pavasarį, vasarą ir rudenį pilka, o žiemą balta. Kodėl jis tai daro?

Vaikai: Balta, kad sniege nesimatytų, o pilka nematoma miške, tarp medžių.

Pedagogas: Nuostabu! Vaikinai, žiūrėk, zuikis nusiminęs, kas atsitiko, zuikiai? Jis man pasakė, kad visi vaisiai ir daržovės buvo sumaišyti ir jis negalėjo jų dėti į krepšelius.

Pedagogas: Ar padėsime zuikiui?

Krepšelyje daržovės sumaišomos su vaisiais. (Skamba linksma melodija)

Žaidžiamas žaidimas „Derliaus nuėmimas“.

Pedagogas: Puiku vaikinai, jie viską išdėstė teisingai! (Kiškis padėkoja vaikams ir vaišina juos vaisiais.)

Norėdami išsaugoti vaisius žiemą, turite juos konservuoti stiklainiuose. Todėl laikas mums atsisveikinti su mišku ir grįžti į jį darželis. Sėdame į traukinį ir išvažiuojame. (Skamba muzika) Taigi grįžome į darželį.
Pedagogas: Sėdėkite prie stalų ir pripildykite stiklainius vaisiais. Vaikinai, kokius vaisius konservuosime? (Vaikai vardija vaisius ir spalvas)

Taikymas.

Pedagogas: Jūs, vaikinai, esate puikūs, atlikote puikų darbą, iškonservavote visus vaisius. Aš labai tavimi patenkintas.

(Vaikai žiūri į savo darbus.) (Pasibeldžia į duris)

Pedagogas: O, vaikinai, čia kažkas yra, kokia graži dėžutė. Kažkas tikriausiai jį paliko. O, štai pastaba: „Tai dovana tau nuo ežio ir zuikio“. Vaikai, tarkime "Ačiū" ežiukas ir zuikis rudens lapai Ir "Ačiū" Tarkime mūsų stebuklingam lapeliui už tokią nuostabią kelionę!

Pedagogas: Vaikinai, kur mes buvome šiandien?

Vaikai: Miške.

Pedagogas: Kokiame miške buvome?

Vaikai: B rudens miškas, stebuklingame miške.

Auklėtojas: Su kuo mes susitikome?

Vaikai: Su ežiuku ir zuikučiu.

Pedagogas: Ką dar veikėme miške?

Vaikai: Skaitė eilėraščius, padėjo ežiukui rinkti lapus, o zuikiui – daržoves ir vaisius, konservuotus vaisius.

Pedagogas: Ir kas mums visa tai suorganizavo? Kas mus pakvietė keliauti?

Vaikai: rudens lapas yra stebuklingas.

Pedagogas: ar patiko kelione?

Vaikai: Taip! (Dovanų paskirstymas)

Gordeeva Lilija Leonidovna

Vaikų mokytojas ikimokyklinio amžiaus, Ikimokyklinio ugdymo skyrius Nr. 2 GBOU Mokykla Nr. 1101, Maskva

Gordeeva L.L. Atvira pamoka antroje jaunesniųjų grupėje „Kelionė į zoologijos sodą“ // Pelėda. 2018. N2(12)..2019 07).

Užsakymo Nr.89280

Užduotys

Švietimas:

supažindinti su zoologijos sodo gyventojais, jų savybėmis, įpročiais, suaktyvinti vaikų kalbą.

Švietimas:

lavinti mąstymą, vaizduotę, nuoseklios kalbos įgūdžius, klausos suvokimą ir dėmesį. Toliau mokykitės pakeisti vienaskaitos daiktavardžius į daugiskaitos daiktavardžius.

Pedagogai:

Ugdykite rūpestingą požiūrį į gyvūnus.

Demo

medžiaga:

Žaislas „Žvirblis“, garsinė dainelė „Autobusas“, objektų paveikslėliai, kuriuose vaizduojamas dramblys, arklys, beždžionė, lokys, žirafa ir krokodilas. S. Maršako eilėraščio „Kur žvirblis vakarieniavo?“ iliustracijos, žaislinis krokodilas.

Dalomoji medžiaga:

Į 4 dalis supjaustytos temos nuotraukos, kuriose pavaizduotas dramblys, arklys, beždžionė, lokys, žirafa, krokodilas ir kiti zoologijos sode gyvenantys gyvūnai.

Organizavimo laikas:

Džiaugsmingai sveikinu vaikus; Sveikiname svečius.

Pamokos eiga

Staigmenos akimirka:

Eik prie lango ir diskretiškai pabelsk į stiklą. Džiaugsmingai šauk.

Auklėtojas. Vaikinai! Pažiūrėkite, kas beldžiasi į mūsų langą! (Pakelkite žaislinį žvirblį, anksčiau paslėptą už užuolaidos.) Kas tai yra, vaikinai? Teisingai, žvirbli. Kaip tviteryje rašo žvirblis? Chick-chick-chick-chick. Pasisveikink su žvirbliu.

Visi sveikina žvirblį.

Auklėtojas. Iš kur tu pas mus atėjai?

Žvirblis. Jakas atkeliavo pas jus iš zoologijos sodo. Aš ten gyvenu labai gerai, yra daug maisto.

Auklėtojas. Kas gyvena zoologijos sode?

Žvirblis. Ten daug įvairių gyvūnų. Ar norėtumėte, kad nuvesčiau jus į zoologijos sodą ir supažindinčiau su jo gyventojais?

Vaikai mielai sutinka.

Auklėtojas. Kas yra zoologijos sodas? Didelis namas įvairiems gyvūnams. Į zoologijos sodą vyksime autobusu. Grojamas garso įrašas „Autobusas“. Taigi mes atvykome į zoologijos sodą.

Ir pirmasis, kurį pamatėme, buvo didžiulis dramblys.

(Vaikams rodau dramblio nuotrauką). Tada rodau kitų gyvūnų nuotraukas eilės tvarka.

Zoologijos sode gyvena dramblys -

Mes trypsime kaip jis. Vaikai garsiai tave seka

Pamatėme arklius trypti kojomis vietoje.

Ir jie trinktelėjo kanopomis. Jie seka tave aukštai

Beždžionės šokinėja keldamas kelius.

Jie laksto tarp medžių. Jie šoka į vietą ir

lakstydamas po kambarį.

Meškiukas, meškiukas, šleivakojis, Jie vaikšto, braidžioja nuo vienos kojos ant kitos

Tu ir čia neklaužada, gauruotoje, koja.

Išdidžiai pakėlęs galvą,

Prie krūmo stovi žirafa. Pakelkite rankas virš galvų.

Štai dantytas krokodilas Dvi rankos vaizduoja krokodilo burną

Jis plačiai atvėrė burną

Oi , Vaikinai, kol darėme mankštą, atėjo vėjas ir sumaišė visas gyvūnų nuotraukas.

Eikime prie stalo ir rinkkime gyvūnų nuotraukas.

Didaktinis žaidimas „Sulenk paveikslėlį“

Pratimai, kaip sudaryti visą dalyką iš keturių dalių, plečiamas žodynas.

Prieš vaikus yra perpjauti objektų paveikslėliai, kuriuose pavaizduotas dramblys, arklys, beždžionė, lokys, žirafa, krokodilas, liūtas ir kiti gyvūnai. Vaikai skirstomi į dvi grupes. Kiekvienas vaikas paima gyvūno puses nuo stalo ir bando surasti kitas gyvūno puses. Žvirblis padeda vaikams ir komentuoja jų veiksmus. Surinktos nuotraukos išdėliotos ant stalo. Kokius gyvūnus rinkome? Pavadinsime juos?

Žvirblis kviečia vaikus susėsti ant kėdžių ir pasiklausyti jam kadaise nutikusios istorijos. Jis deklamuoja S. Marshako eilėraštį „Kur vakarieniavo žvirblis? ir rodo kiekvienos serijos iliustracijas.

Auklėtojas

Kur pietavai, žvirbli? (Vaikai vadina gyvūnus)

Zoologijos sode su gyvūnais.

Pirma pietauju

Už grotų prie liūto.

Atsigavo iš lapės.

Išgėriau vandens pas vėpą.

Valgiau morkas iš dramblio.

Aš valgiau sorą su gerve.

Apsistojo su raganosiumi

Suvalgiau truputį sėlenų.

Nuėjau į šventę

Uodeguotose kengūrose.

Buvau šventinėje vakarienėje

Prie gauruoto lokio.

Dantytas krokodilas

Beveik prarijo mane.

Estafetė „Perduokite žvirblį“

Tai pakelia nuotaiką ir ugdo atsakomybės jausmą. Tą pačią akimirką pasirodo žaislinis krokodilas, guminis žaislas. Krokodilas.

Kur žvirblis? Noriu jį sugauti ir suvalgyti.

Greitai priglausk žvirblį prie savęs. Tačiau krokodilas vis tiek prie jo prisiartina. Vaikai sėdi ant kėdžių, vienam iš vaikų duodu žvirblį. Vaikui reikia jį apeiti ratu, o krokodilas jį pasivys, pravėręs burną valgyti.

Žvirblis sako, ačiū, vaikinai, ir išskrenda.

Auklėtojas. Vaikinai, aš turiu jums stebuklingą krepšį, ten yra paslėpti stebuklingi gyvūnai. Ištraukiu dramblį iš maišo.

Drambliai gyvena Afrikoje

Ir jų nosys ilgos,

Kaip guminės žarnos

Tai yra dydis. (Vaikas pasakoja).

Vaikinai, ar dramblys yra didelis gyvūnas ar mažas? (Didelis).

Ką vadinate ilga dramblio nosimi? (Bagažinė).

Bet kam, jūsų nuomone, drambliui reikia ilčių? (Jie naudoja iltis, kad apsisaugotų nuo priešų – tai ragai).

Kokias ausis turi dramblys? - didžiulis, dramblys mojuoja jais kaip ventiliatorius, kad būtų vėsu.

Ar drambliai mėgsta vandenį? – Taip, labai, jei šalia yra upė ar ežeras, jie tikrai užeis pasimaudyti.

Ką valgo dramblys? Medžių šakos ir žolė.

Beždžionė.

Beždžionė ūgiu

Taip patogu ant uodegos

Sūpynės palei šakas -

Priartėkite prie vaisiaus.

Kiek iš jūsų žino, ką mėgsta valgyti (vaikų atsakymai: bananai).

Kokios spalvos yra bananai? (vaikų atsakymai: geltona).

Kur auga bananai? (vaikų atsakymai: aukštai medyje).

Pedagogas: Teisingai. Medis, ant kurio auga bananai, vadinamas palme. (Pakartokite žodį su vaikais. Mokytojas parodo palmės iliustraciją).

Turėti.

Šleivapėdė ir didelė,

Žiemą jis miega kieme.

Mėgsta kankorėžius, mėgsta medų,

Na, kas jį įvardins?

(vaikų atsakymai).

Pedagogas: Teisingai – tai meškos.

Kaip urzgia lokiai?

Ką mėgsta valgyti lokiai? (vaikų atsakymai).

Pedagogas: Teisingai, gerai padaryta. Vaikinai, meška pavargo sėdėti narve. Jis nori su jumis žaisti žaidimą „Meškiukai gyveno tankmėje“.

Jaunikliai gyveno tankmėje

Jie pasuko galvas.

Taip, šitaip - jie pasuko galvas (Pasuk mūsų galvas į kairę ir į dešinę)

Jaunikliai ieškojo medaus

Kartu jie siūbavo medį

Taip, taip - jie kartu supurtė medį (pakreipkite kūną į dešinę ir į kairę)

Ir jie braidžiojo

Ir jie gėrė vandenį iš upės

Šitaip, šitaip, jie gėrė vandenį iš upės (pasilenkia į priekį)

Ir jie taip pat šoko! Kartu pakėlėme letenas!

Šitaip, šitaip jie pakėlė letenas aukštyn! (Pakelkite rankenas pakaitomis)

Pakeliui yra pelkė! Kaip galime ją peržengti?

Šokite ir šokite! Šokite ir šokite! Linksminkis, mano drauge! (Šoka aukštyn)

Žirafa.

Žirafą atpažinti nesunku

Tai lengva atpažinti:

Jis aukštas

Ir mato toli. (Vaikas skaito).

Pedagogas: Kas tai yra, vaikinai? (vaikų atsakymai).

Teisingai, tai žirafos. Žirafa gali valgyti medžių lapus, kurių kiti negali pasiekti. Kodėl manote? (Vaikų atsakymai). Žirafa yra aukštesnė už visus kitus gyvūnus. Žirafos kailis dėmėtas – padengtas dėmėmis. Žirafos gyvena bandomis, suskirstytos į dvi grupes: vienoje – motinos su jaunikliais, kitoje – tėčiai.

Kūno kultūros užsiėmimas „Prie žirafų“

Sekite eilėraščio žingsnius su vaikais.

Žirafos turi dėmių, dėmių, dėmių, pliaukšteli per visą

Visur dėmės. kūnas su delnais.

Žirafos turi dėmių, dėmių, dėmių,

Visur dėmės.

Ant kaktos, ant ausų, ant kaklo, ant alkūnių, ant abiejų nosių, ant pilvų, ant kelių ir kojų pirštų, kūno pirštais liečiant atitinkamas kūno dalis.

Dabar mes žaisime žaidimą, Aš parodysiu vieną gyvūną, o jūs pasakysite, kada jų bus daug ir kaip jie vadinasi.

Vienas dramblys, kai jų daug, jie yra drambliai.

Ką jie daro (eina).

Yra vienas arklys, o kai jų daug, tai arkliai.

Yra tik vienas zebras, bet kai jų daug, ką jie daro? Jie stovi.

Kas yra šiame paveikslėlyje? Žirafa, o kai jų daug, tai žirafos.

Kas yra šiame paveikslėlyje? Meška, o kai jų daug, tai ir yra meškos.

Yra tik vienas krokodilas, bet kai jų daug, ką jie daro? Jie guli.

Baigiamoji dalis

Vaikinai, mūsų kelionė į zoologijos sodą baigėsi. Pedagogas: Kur mes važiavome šiandien? Kokius gyvūnus matėte? Kuris gyvūnas tau patiko ir kodėl?

Ar mums buvo smagu?

Ar žaidėte su gyvūnais?

Maitinome ir šokome

Ir visai nepavargęs.

O dabar vaikai

Mums laikas eiti į grupę.

Beždžionė vaišina vaikus bananais.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalink su draugais: